> Blog > Szafa do pokoju dziecka – jaką wybrać?

Szafa do pokoju dziecka – jaką wybrać?

12.11.2021

Szafa do pokoju dziecka – jaką wybrać?

Aranżacja pokoju dziecka nigdy nie należy do najłatwiejszych zadań. Trzeba przecież zadbać o wiele różnych elementów, a także sprawić, aby wnętrze było praktyczne. My skupimy się dziś na właśnie funkcjonalności takiego pomieszczenia. Okazuje się bowiem, że wystarczy w tym przypadku dokładnie przemyśleć tylko jeden aspekt. Jaki? Oczywiście będzie to pojemna szafa do pokoju dziecka. Zmieścisz w niej wszystkie najpotrzebniejsze ubrania i akcesoria, a także zapewnisz porządek w innych częściach wnętrza. Jaki mebel wybrać do królestwa swojej pociechy? Sprawdź!

Szafa do pokoju dziecka – klasyczna, przesuwna, a może narożna?

Na samym początku warto przemyśleć rodzaj szafy. To oczywiście w głównej mierze zależy od specyfiki wnętrza. W dużym pomieszczeniu idealny może okazać się mebel pokrywający niemalże całą jedną ścianę. Wtedy masz pewność, że miejsca będzie w nim aż zanadto. 

Ciekawym rozwiązaniem bywa także szafa narożna do pokoju dziecka. Jeszcze kilka lat temu taki element wyposażenia uważało się za mało praktyczny. Obecnie meble projektowane są jednak w nieco inny sposób. Dzięki temu zyskujesz naprawdę dużą ilość miejsca do przechowywania. Nie ma tutaj mowy o marnowaniu ani skrawka dostępnej przestrzeni. 

Co ciekawe, serca wielu rodziców podbija także szafa modułowa do pokoju dziecka. Dlaczego? W takim przypadku istnieje możliwość manewrowania układem półek we wręcz dowolny sposób. Wnętrze mebla można dopasować zatem do obecnych potrzeb – bez konieczności poświęcania na to sporej ilości czasu. 

Co powinno kryć wnętrze szafy do pokoju dziecka?

Wybierając szafę do pokoju dziecka, oprócz modelu, należy skupić się także na jej wnętrzu. Co powinno się w nim znaleźć? Przede wszystkim duża ilość półek. Najlepiej zdecydować się na płytkie wnęki, na których zmieści się jedna sterta ubrań. Dlaczego? 

Wtedy będziesz mieć pełną kontrolę nad tym, co znajduje się w meblu. Łatwiej będzie się zatem w nim odnaleźć, a także utrzymać porządek. Pamiętaj, by wybrać dość dużą ich ilość. Miejsca do przechowywania przecież nigdy za wiele!

Co jeszcze powinna kryć w sobie szafa? Pokój dziecięcy to miejsce, w którym zapewne będziesz przechowywał także odzież wierzchnią swojej pociechy. Postaw więc na przynajmniej jeden drążek, na którym zmieścisz ok. 20 wieszaków. 

Szafa przesuwna do pokoju dziecka może być wyposażona także w ukryte wewnątrz mebla szuflady. Te okażą się idealne do przechowywania bielizny, pieluch czy innych elementów, które jako rodzic musisz mieć zawsze pod ręką. W przypadku klasycznych rozwiązań szuflady mogą być widoczne. 

Jakie fronty wybrać, by były praktyczne i bezpieczne?

Na koniec skupimy się na tym, jakie fronty powinny mieć dziecięce szafy na wymiar. Kraków czy inne miasta to miejsca, gdzie z pewnością będziesz mógł zamówić indywidualne rozwiązanie, dlatego warto skorzystać z tej opcji. 

Jakie jednak wykończenie wybrać? Sugerujemy, aby takie meble były wykończone np. materiałem imitującym drewno. Będą łatwe do utrzymania w czystości i dopasują się do większości aranżacji.

Dodatkowo lepiej zrezygnować z wystających uchwytów meblowych, które mogą być niebezpieczne dla pociechy – szczególnie tej uczącej się chodzić. 

Chcesz znaleźć ciekawe inspiracje na szafę do pokoju dziecka? Zapraszamy na stronę https://indecokrakow.pl/galeria-szafy/, gdzie obejrzysz zdjęcia naszych wcześniejszych realizacji.

NASZA SIEDZIBA