> Blog > Jak zaprojektować wnętrze szafy w przedpokoju? Praktyczny poradnik

Jak zaprojektować wnętrze szafy w przedpokoju? Praktyczny poradnik

02.11.2021

Jak zaprojektować wnętrze szafy w przedpokoju? Praktyczny poradnik

Wyobraź sobie, że w Twoim przedpokoju znajduje się duża szafa. Jesteś w stanie zmieścić w niej niemalże całą swoją garderobę oraz najważniejsze domowe akcesoria. Do tego we wnętrzu mebla panuje wręcz idealny porządek. Wspaniały obrazek, prawda? Aby móc się nim cieszyć w rzeczywistości, należy wiedzieć, jak zaprojektować wnętrze szafy w przedpokoju. W dzisiejszym artykule podpowiemy, o jakich elementach należy pamiętać! Sprawdź!

Wnętrze szafy w przedpokoju – pamiętaj o drążku

Zastanawiając się, jak zaprojektować wnętrze szafy w przedpokoju, musisz w pierwszej kolejności skupić się na drążku. Warto poświęcić kilka chwil na dokładne przemyślenie tego elementu. To właśnie na nim powiesisz przecież całą swoją odzież wierzchnią. Zobacz zatem, jak dużo kurtek czy płaszczy będziesz chciał zmieścić w takiej szafie. 

Pamiętaj, że wieszaki nie mogą znaleźć się zbyt blisko siebie. Ubrania będą się w ten sposób zaginać i niszczyć. Do tego szukanie ubrań, które aktualnie chcesz założyć, będzie bardzo uciążliwe. W Indeco rekomendujemy, aby w takiej szafie znalazł się przynajmniej jeden drążek o długości min. 1 m. 

Dużo zależy jednak także od Twoich preferencji oraz ilości odzieży. Postaraj się zatem, patrząc na obecne meble, dobrać tej element wręcz idealnie.

Wnętrze szafy do przedpokoju – duża ilość półek jako element obowiązkowy

Czasem nawet nie zdajesz sobie sprawy, jak duże znaczenie mają szafy na wymiar. Kraków czy inne miasta to miejsca, gdzie znajdziesz firmy mogące Ci w tym pomóc. Udając się do siedziby, by zamówić swój mebel, pamiętaj także o uwzględnieniu w projekcie dużej ilości półek. Niekiedy zdarza się, że osoby zamawiające stawiają na kilka większych przegródek. Później okazuje się jednak, że rozwiązanie to jest mało praktyczne. Dlaczego? 

Wtedy na półkach trzeba wszystko wręcz upchać. O wiele lepiej postawić na większą ilość mniejszych elementów tego typu. Wtedy będziesz mógł poukładać odzież np. rodzajami. Zaleca się, aby wybrać półki, na których spokojnie zmieści się jedna sterta ok. 20 sztuk garderoby. 

Wnęki nie powinny być także zbyt głębokie. Wtedy będzie trzeba układać ubrania podwójnie – jedna sterta z przodu, druga z tyłu. To z kolei może spowodować bałagan podczas wyciągania konkretnych ubrań. Jeśli masz taką możliwość, wybierz zatem płytkie półki w sporej ilości. 

Wnętrze szafy do przedpokoju z dużą ilością półek
Niewielkie półki są bardzo praktyczne. Łatwo ułożyć w nich odzież, a także w każdej chwili znaleźć tę najpotrzebniejszą rzecz. Różne projekty wnętrz szafy znajdziesz na https://indecokrakow.pl/galeria-szafy/

Wnętrza szafy do przedpokoju bez szuflad? To niemożliwe!

Co jeszcze powinno kryć wnętrze szafy? Przedpokój to miejsce, w którym nie powinno zabraknąć także szuflad. Często niestety zdarza się o nich zapomnieć, szczególnie podczas projektowania mebli z frontami przesuwnymi. Takie wysuwane półeczki można jednak wkomponować w środek szafy i wcale nie muszą być widoczne. 

Pamiętaj o nich, gdy w korytarzu chcesz trzymać także bieliznę czy komplet akcesoriów, takich jak czapki, szaliki, rękawiczki itp. Ułożenie ich w szufladzie będzie najlepszym wyborem. Nie będą się bowiem kurzyć, a dodatkowo cały czas będziesz mieć je pod ręką. 

NASZA SIEDZIBA