> Blog > Szafy rattanowe – kiedy warto zdecydować się na takie fronty?

Szafy rattanowe – kiedy warto zdecydować się na takie fronty?

03.09.2021

Szafy rattanowe – kiedy warto zdecydować się na takie fronty?

Wybór odpowiednich frontów do szafy nigdy nie należy do najłatwiejszych zadań. W końcu możemy przebierać w niezliczonej wręcz ilości materiałów, kolorów czy wykończeń. Decydując się na zakup takiego mebla, warto postawić chociażby na naturalne tworzywa. Kiedy jednak najlepiej sprawdzą się szafy rattanowe? Kto powinien być z nich zadowolony? Sprawdź!

Szafa rattanowa – kiedy sprawdzi się najlepiej?

Nie da się ukryć, że szafy rattanowe wyglądają pięknie i są bardzo praktyczne. Warto jednak wiedzieć, że nie zawsze sprawdzą się idealnie. Ich zakup powinien być zatem dokładnie przemyślany. Kiedy warto rozważyć taką opcję? Kto może być w pełni zadowolony z rattanowego mebla?

We wnętrzach w stylu boho

Szafa rattanowa okaże się prawdziwym strzałem w dziesiątkę w przypadku wnętrz utrzymanych w stylu boho. W takich pomieszczeniach dominują bowiem naturalne i lekkie materiały. Do tego wielokrotnie nie brakuje w nich roślinności oraz stylowych dodatków z wykorzystaniem właśnie takiego tworzywa, z jakiego wykonane są omawiane przez nas dziś meble. Szafy rattanowe będą zatem idealnym uzupełnieniem takiej aranżacji. Oczywiście nie oznacza to, że cały mebel ma cechować się takim materiałem. Fronty lub delikatne wstawki w zupełności wystarczą. Do tego warto rozważyć również zakup innych elementów wyposażenia wykończonych właśnie rattanem. 

W mieszkaniach wielbicieli naturalnych elementów wyposażenia

Kiedy jeszcze sprawdzi się taka szafa? Rattan jest oczywiście materiałem naturalnym i ekologicznym. Nie może zatem zabraknąć go w mieszkaniach osób pragnących żyć w bliskim kontakcie z naturą. Jeśli zatem stawiamy na wszystko to, co naturalne, takie meble będą idealnym wyjściem. Z ich pomocą każde pomieszczenie nabierze odpowiedniego wydźwięku i stanie się bardzo przytulne. 

Gdy zależy nam na lekkości i trwałości

Co ciekawe, rattan jest wyjątkowo lekki, ale przy tym również i trwały. Bardzo ciężko jest go bowiem zniszczyć czy uszkodzić mechanicznie. Gdy zatem zależy nam na długoletnim rozwiązaniu, szafka rattanowa z szufladami czy inne tego typu meble będą niezastąpione. Dzięki nim wnętrze będzie wyglądało schludnie, ale także bardzo subtelnie. Takie elementy wyposażenia nie będą go przytłaczać ani dodawać mu gabarytów. Rattan może także sprawdzić się w małych pomieszczeniach, kiedy to np. lite drewno będzie zbyt topornym rozwiązaniem. 

Szafy rattanowe – czy mają jakieś wady?

Wiemy już, kto powinien wybrać szafy rattanowe. Zdjęcia przykładowych realizacji z wykorzystaniem tego materiału jeszcze bardziej powinny przekonać nas do takiej opcji. Musimy jednak pamiętać, że rozwiązanie to ma także kilka wad. Jakich? Przede wszystkim należy chronić takie meble przed zmienną temperaturą, a także wilgocią. Pewne problemy mogą pojawić się także podczas ich czyszczenia. Kurz często osiada bowiem pomiędzy poszczególnymi “prętami”. Szafy rattanowe nie są więc polecane dla osób, u których występują skłonności do uczuleń oraz alergii. Lepiej nie umieszczać ich także w pokojach małych dzieci – właśnie ze względu na ewentualne zabrudzenia pojawiające się między szczelinami. 

Jeśli takie meble idealnie pasują do naszego wnętrza – nie ma zatem na co czekać! Już dziś rozważmy zakup takiej szafy! Kraków, Warszawa czy Poznań to miasta, w których z pewnością znajdziemy specjalistę, który wykona ją dla nas perfekcyjnie!

NASZA SIEDZIBA