> Blog > Nowoczesna kuchnia z oknem – jak zaaranżować takie wnętrze?

Nowoczesna kuchnia z oknem – jak zaaranżować takie wnętrze?

14.07.2021

Nowoczesna kuchnia z oknem – jak zaaranżować takie wnętrze?

Kuchnia to prawdziwe serce niemalże każdego mieszkania. To właśnie w tym miejscu możemy spędzać miłe chwile z całą rodziną, przyrządzając smaczne posiłki, a następnie delektując się nimi. Aby jednak gotowanie stało się przyjemniejsze, warto zadbać o odpowiednią aranżację. Dzięki temu możemy liczyć na funkcjonalność całego wnętrza, ale także i ciekawy wygląd. W dzisiejszym artykule skupimy się na tym, jak powinna wyglądać idealna kuchnia z oknem! Sprawdź, jeśli jesteś zainteresowany!

Nowoczesna kuchnia z oknem – o czym pamiętać, aranżując takie wnętrze?

W ostatnim czasie bardzo dużą popularnością cieszą się kuchnie na wymiar. Kraków, Warszawa czy Wrocław to miasta, w których właściciele mieszkań w blokach stawiają najczęściej na takie rozwiązanie. Wybierając indywidualny projekt, możemy bowiem maksymalnie wykorzystać całą dostępną przestrzeń. Oryginalny koncept sprawdzi się szczególnie wtedy, gdy w naszym mieszkaniu znajduje się kuchnia z oknem – narożnym lub klasycznym. Dobranie mebli do takiego przeszklenia nie należy bowiem do najłatwiejszych zadań. Dodatkowo np. kuchnia 9m2 z oknem musi cechować się odpowiednią ilością miejsca do przechowywania, ale także przestronnością. O czym zatem pamiętać, udając się po projekt kuchni z oknem?

Postaw na odpowiednią zabudowę

Kluczem do sukcesu w większości wnętrz jest oczywiście odpowiednia zabudowa. Gdy mamy do czynienia z przeszkleniem, meble zajmujące niemalże każdą dostępną przestrzeń będą niezbyt dobrym rozwiązaniem. W takiej sytuacji ciekawa może okazać się kuchnia w kształcie litery U z oknem. Dlaczego? Taka zabudowa nie będzie zabierała nam tego, co najważniejsze, a więc dostępu do światła dziennego, a przy okazji zagwarantuje maksimum komfortu i miejsca do przechowywania. Nowoczesne kuchnie na wymiar w bloku z oknem bazują najczęściej na dużym blacie z szafkami stojącymi. Uzupełnieniem są natomiast dodatkowe półki na ścianach bez przeszkleń. Takie kuchnie na wymiar w kształcie litery U wyglądają wspaniale i są zachwalane przez wielu użytkowników. 

Wykorzystaj potencjał okna

Co zrobić, by kuchnia 3×3 z oknem zyskała na funkcjonalności? Oczywiście wykorzystać potencjał okna. Wystarczy tak naprawdę, że zdecydujemy się na umieszczenie pod oknem dużego blatu roboczego lub zlewu. Dzięki temu podczas najważniejszych prac będziemy mieć dostęp do światła dziennego. Taki sam zabieg możemy wykorzystać, gdy w naszym mieszkaniu znajduje się np. kuchnia 10m2 z oknem. Całe wnętrze nabierze wtedy wyrazu, funkcjonalności oraz optycznie się powiększy. Tego typu nowoczesne kuchnie na wymiar wielokrotnie okazują się prawdziwym strzałem w dziesiątkę. 

Nie zakrywaj przeszklenia

Większość z nas projektując kuchnie na wymiar z oknem, upiera się przy tym, by szafki wiszące niemalże dotykały naszego przeszklenia. Jest to jednak duży błąd. Zasłaniamy wtedy bowiem dostęp do światła dziennego. Przez to kuchnia 8m2 z oknem, zamiast optycznie się powiększyć, jeszcze bardziej traci swój metraż. Unikajmy zatem takich działań i postawmy na idealne odkrycie przeszklenia. 

Kuchnia z oknem narożnym – inspiracje dla każdego!

Jak powinna wyglądać idealna kuchnia 6m2 z oknem narożnym? Wszystko zależy tak naprawdę od specyfiki całego wnętrza. Najlepszym rozwiązaniem okaże się jednak w większości przypadków zabudowa w kształcie litery U, bazująca wyłącznie na szafkach stojących, jednak wzbogacona o dodatkowe półki wiszące. Takie rozwiązanie idealnie podkreśli okno i wydobędzie potencjał całego wnętrza. Możemy także zdecydować się na szafki wiszące wyłącznie na ścianie, na której nie mamy przeszklenia. Pamiętajmy jednak, że metraż może nas wtedy nieco ograniczyć, nawet gdy wybieramy kuchnie na wymiar. Realizacje tego typu są bowiem dość ciężkie do wykonania, dlatego najlepiej wszystko zostawić profesjonalistom. 

Kuchnia z oknem narożnym – projekt od A do Z

Przyjmijmy, że w naszym mieszkaniu znajduje się kuchnia 7m2 z oknem, którą chcemy zaaranżować we wręcz idealny sposób. Co wtedy zrobić? Przede wszystkim zmierzmy wnętrze, wykonajmy zdjęcie, rozrysujmy jego plan i udajmy się do specjalisty. Małe kuchnie na wymiar w bloku czy niewielkim domu to prawdziwe pole do popisu dla projektanta takich przestrzeni. Profesjonaliści przemyślą wtedy każdy możliwy szczegół, a nam pozostanie już tylko zaakceptować finalny projekt i gotowe! Z jakimi kosztami musimy się liczyć, decydując się na kuchnie na wymiar? Ceny są zależne od wielu różnych czynników, dlatego też najlepiej dopytać o średni kosztorys podczas pierwszej wizyty u specjalisty. 

Rozważasz zamówienie projektu kuchni? Sprawdź nasz artykuł https://indecokrakow.pl/2019/10/16/nowoczesne-meble-na-wymiar-jak-znalezc-najlepsza-firme-w-twoim-miescie/, w którym podpowiadamy, jak znaleźć najlepszego wykonawcę!

NASZA SIEDZIBA