> Blog > Jak urządzić salon z antresolą?

Jak urządzić salon z antresolą?

10.06.2021

Jak urządzić salon z antresolą?

Salon z antresolą może być aranżacyjnym wyzwaniem. Antresola to nie osobne piętro, a jedynie wydzielona przestrzeń parteru – znajduje się bezpośrednio nad nim. Nie jest oddzielona od niego ścianą, tylko jakiegoś rodzaju zabezpieczeniem, sięgającym zazwyczaj do wysokości rąk. Tę funkcję może pełnić barierka, balustrada czy szkło. Skoro antresola to dodatkowa przestrzeń, to również pole do stworzenia ciekawej aranżacji. Często urządza się na niej sypialnię, ale może także służyć za miejsce zabaw dla dziecka czy pokój filmowy. Jak ciekawie urządzić salon z antresolą? 

Sypialnia 

Być może sypialnia na antresoli nie jest pełnoprawną sypialnią, ale to bardzo dobre miejsce na ustawienie dużego, podwójnego łóżka. Ponieważ w sypialni spędzamy czas tylko w nocy, czasem szkoda wykorzystywać na nią osobnego pomieszczenia. Sypialnia z antresolą sprawdzi się świetnie mieszkającej razem parze. Będzie jednak gorszym rozwiązaniem dla rodziny z dziećmi, szczególnie, jeśli dzieci są małe. W nocy trzeba zawsze trzymać je blisko siebie. Ale dla rodzin z dziećmi istnieje inne rozwiązanie…

Domowe biuro

Antresola to przestrzeń wręcz idealna do stworzenia domowego biura. Spędzając czas prawie na innym piętrze, można z łatwością odciąć się od domowego hałasu i skupić na swojej pracy. Co więcej, domowe biuro będzie jedyną przestrzenią zaaranżowaną na antresoli, co eliminuje problem pojawiania się na niej innych domowników. Decydując się na zamówienie mebli na wymiar, możemy zaprojektować swoją wymarzoną przestrzeń – wysokość biurka dostosować do wysokości barierek i stworzyć dookoła antresoli jeden ogromny blat. Resztę miejsca warto wykorzystać na książki i niezbędne sprzęty.

Pokój filmowy

Antresola to wspaniałe miejsce na wieczorny odpoczynek. Jeśli Twój salon pełni funkcję pokoju ze wszystkim – jest jednocześnie kuchnią, jadalnią i pokojem dziennym z telewizorem, warto zadbać o swoją strefę relaksu. Antresola okaże się wówczas idealnym pomieszczeniem na urządzenie w nim pokoju filmowego. Wystarczy zaopatrzyć się w rzutnik i planszę, na której będzie można wyświetlać film, a także w różnego rodzaju pufy i kanapę. Po długim, męczącym dniu jedyne, o czym będziemy marzyć, to spędzenie czasu w pokoju filmowym. 

Pokój zabaw 

Kto będąc dzieckiem nie marzył o posiadaniu własnego pokoju zabaw? Jeśli jesteś rodzicem, możesz spełnić to marzenie! Antresola to świetne miejsce, by urządzić tam pokój zabaw dla swojego dziecka. Oczywiście bezpieczeństwo należy zawsze stawiać na pierwszym miejscu. Dlatego na samym początku upewnij się, że Twoja antresola posiada zabudowaną balustradę, z której dziecko nie będzie miało szans wypaść. Zabezpiecz także schody i w miarę możliwości towarzysz dziecku podczas codziennych zabaw. Jeśli miałeś problem z rozrzuconymi po domu zabawkami, antresola ten problem wyeliminuje. Dziecko będzie posiadać swoją własną krainę zabawy, a gdy podrośnie, funkcję, którą pełni antresola będzie można z łatwością zmienić.

Marzysz o salonie glamour? Sprawdź nasz artykuł o tym, jak urządzić takie wnętrze! https://indecokrakow.pl/2019/12/12/salon-w-stylu-glamour-jak-zaaranzowac-takie-wnetrze/

NASZA SIEDZIBA