> Blog > Jaki sprzęt AGD warto zabudować w kuchni?

Jaki sprzęt AGD warto zabudować w kuchni?

29.04.2021

Jaki sprzęt AGD warto zabudować w kuchni?

Jeśli budujemy bądź remontujemy dom, to kuchnia jest zazwyczaj pomieszczeniem, które wymaga od nas najwięcej uwagi. Już na samym początku należy zaprojektować, gdzie będziemy trzymać konkretne przedmioty, by kuchnia z jadalnią była możliwie jak najbardziej funkcjonalna. To właśnie na etapie projektowania powinniśmy podjąć decyzję o zakupie poszczególnych sprzętów AGD, takich jak piekarnik, płyta indukcyjna czy lodówka. I wówczas rodzi się pytanie: czy wybrać sprzęt wolnostojący czy do zabudowy? Przed podjęciem decyzji, warto rozważyć wszystkie za i przeciw!

Jakie są zalety zabudowywania sprzętów AGD w kuchni?

Najważniejszym i być może jedynym minusem zabudowanych sprzętów AGD w kuchni może być ich cena. Urządzenia wolnostojące są niewątpliwie tańsze od tych zabudowanych. To jednak nie powód, by w nich rezygnować! To rozwiązanie posiada w końcu wiele plusów. Można wśród nich wymienić:

  • Spójny wygląd kuchni. Zabudowanie sprzętu AGD w kuchni sprawia, że prezentuje się ona schludnie i elegancko. Nie musimy martwić się kolorami poszczególnych urządzeń ani dopasowywać ich do siebie – poszczególne wersje kolorystyczne konkretnych urządzeń są zazwyczaj dużo tańsze od tych podstawowych.
  • Maksymalne wykorzystanie miejsca. Sprzęty wolnostojące to my musimy dopasować pod nasze wnętrze. Ze sprzętami zabudowanymi jest dokładnie odwrotnie! Z nimi nie zmarnujemy ani jednego centymetra wolnej przestrzeni.
  • Powiększenie przestrzeni. Rzucające się w oczy sprzęty – lodówki i kuchenki, automatycznie skupiają na sobie wzrok osoby wchodzącej do kuchni. Z zabudowanymi sprzętami wyeliminujesz ten problem! Jednolite fronty optycznie powiększą przestrzeń. 
  • Utrzymanie czystości. Spójny projekt pozwoli na wyeliminowanie nadprogramowych szczelin i wąskich przestrzeni, dzięki czemu dużo łatwiej będzie nam utrzymać czystość w kuchni. 

Aby cała kuchnia wyglądała idealnie, należy pamiętać również o wybraniu odpowiednich mebli. O tym, jak to zrobić, pisaliśmy w artykule https://indecokrakow.pl/2019/09/17/meble-ktore-idealnie-dopasuja-sie-do-wnetrza-twojej-kuchni-inspiracje-i-trendy/, do którego odsyłamy wszystkich zainteresowanych!

Jaki sprzęt AGD warto zabudować w kuchni?

Skoro wiemy, jakie liczne zalety niesie ze sobą zabudowa kuchni, teraz warto odpowiedzieć sobie na pytanie, jakie sprzęty warto zabudować!

  • Lodówka – największy, najbardziej rzucający się w oczy sprzęt w kuchni. Dzięki jej zabudowaniu, zyskamy spójne i optycznie większe pomieszczenie.
  • Piekarnik – zabudowany piekarnik daje nam możliwość umieszczenia go na dowolnej wysokości, co jest wyjątkowo wygodne dla wszystkich, którzy kochają piec!
  • Zmywarkamust have dzisiejszych czasów i najczęściej zabudowywany sprzęt. Nie stanowi ozdoby pomieszczenia, dlatego często decydujemy się, by ją schować.

NASZA SIEDZIBA