> Blog > Jaki lacobel do białych mebli kuchennych? Inspiracje

Jaki lacobel do białych mebli kuchennych? Inspiracje

19.03.2021

Jaki lacobel do białych mebli kuchennych? Inspiracje

Jeszcze kilka lat temu w niemalże każdej kuchni gościły płytki czy kafle. Jak jednak wiadomo, trendy co jakiś czas się zmieniają. Miejsce takich dekoracji szybko zajął przez to lacobel. Co to takiego? Najprościej mówiąc, jest to idealnie gładka szklana tafla barwiona na różne kolory. Jej głównym zadaniem jest oczywiście stanowienie ciekawej ozdoby danego wnętrza. Jest to jednak również idealny sposób na zabezpieczenie skrawka ściany, znajdującego się między blatem kuchennym a szafkami. Jaki wybrać jednak lacobel do białej kuchni? Czy są jakieś zasady, które warto brać pod uwagę, wybierając kuchnie na zamówienie wzbogacone o taki element? Sprawdź!

Lacobel – kolory i wzory, czyli co w ogóle dostaniemy?

Technika, którą wykonuje się płyty lacobel sprawia, że taka kuchenna dekoracja może przybrać rozmaite kolory oraz wzory. Pomiędzy warstwami szkła umieszcza się bowiem specjalną folię ozdobną, która odpowiada za ogólny wygląd płyty. Więcej na temat tego, czym tak naprawdę jest lacobel, znajdziesz w artykule https://indecokrakow.pl/2018/02/16/szklo-lacobel-nowoczesny-zamiennik-dla-plytek/! Wróćmy jednak do jego wyglądu. Jak się zatem można domyśleć, kolor czy wzór będzie zależał w głównej mierze od naszych preferencji oraz materiałów dostępnych w zakładzie produkcyjnym. Skoro mamy niemalże całkowitą dowolność, na jaki kolor lacobel do białej kuchni najlepiej się zdecydować?

Jaki lacobel do białych mebli? Inspiracje

Postaramy się teraz podpowiedzieć, jaki lacobel do białej kuchni wybrać. W pierwszej kolejności należy zastanowić się nad kolorami. Najlepiej oczywiście, aby barwa szklanej płyty nawiązywała do pozostałej części aranżacji. Jeśli zatem marzymy o tym, aby biel została uzupełniona np. szarością lub czernią, warto postawić na lacobel w takim właśnie odcieniu. Dzięki temu całe wnętrze będzie niezwykle harmonijne i spójne. 

czarny lacobel - do białych mebli kuchennych
Czarny lacobel w białej kuchni zawsze wygląda ciekawie i wprowadza do niej nutkę elegancji oraz tajemniczości

Jakie jeszcze kolory wspaniale podkreślą biel? Z pewnością będzie to czerń, wszelkie odcienie zieleni, różu czy niebieskiego, a także subtelne pastele. W przypadku nieco bardziej skomplikowanych wzorów czy zdobień wciąż warto kierować się zasadą pasujących barw. Odcienie uzupełniające naszą aranżację powinny bowiem powtórzyć się na lacobel. Takim oto sposobem na szklanej płycie może pojawić się kwiat, motyw geometryczny czy efekt marmuru, wzbogacony o nasz dodatkowy kolor. 

zielony lacobel w białej kuchni
Odrobina koloru w białej kuchni, np. w postaci zielonego szkła lacobel, z pewnością nie zaszkodzi!

Biały lacobel w kuchni – czy to nie za dużo jednej barwy?

Wiele osób decyduje się również na to, by jasną aranżację uzupełnił biały lacobel w kuchni. Opinie na temat takiego rozwiązania są różne. Jedni uważają, że jest to wręcz idealna propozycja. Inni sądzą natomiast, że w ten sposób w naszym wnętrzu będzie po prostu zbyt dużo bieli. Taki wariant należy zatem bardzo dokładnie przemyśleć. Możemy jednak zdradzić, że my jesteśmy jak najbardziej za białą płytą w białej kuchni. Dlaczego? Lacobel nie będzie wtedy stanowił dekoracji pomieszczenia, jednak podkreśli cały jego wystrój. Na takim efekcie z pewnością będzie zależało osobom, które stawiają na styl minimalistyczny czy skandynawski. Podkreślimy też w ten sposób nieco lepiej użyteczność szklanej płyty. 

Lacobel biały – cena za m2, czyli na co musimy się przygotować?

Przyjmijmy, że jesteśmy za tym, aby w naszej kuchni zagościł lacobel biały. Cena takiego rozwiązania z pewnością interesuje każdą osobę myślącą o tym rozwiązaniu w swoim wnętrzu. Na jaki wydatek musimy się zatem przygotować? Za lacobel zapłacimy najczęściej ok. 200 zł za metr kwadratowy. Ceny mogą się oczywiście różnić w zależności od producenta, koloru czy wzoru. Dużo zależy także od grubości materiałów. Aby zatem poznać dokładne koszty, konieczna będzie wizyta w zakładzie zajmującym się produkcją takich dekoracji. Przy aranżowaniu kuchni od zera, warto natomiast od razu udać się do firmy projektującej wnętrza i meble od podstaw. Wtedy lacobel możemy przewidzieć już na etapie planowania pomieszczenia i jego wyposażenia. Koszty za płyty szklane są wtedy wliczone dodatkowo do projektu. 

NASZA SIEDZIBA