> Blog > Stół barowy czy wyspa – co lepiej sprawdzi się w nowoczesnej kuchni?

Stół barowy czy wyspa – co lepiej sprawdzi się w nowoczesnej kuchni?

18.08.2020

Stół barowy czy wyspa – co lepiej sprawdzi się w nowoczesnej kuchni?

Podczas aranżacji mieszkania bardzo często decydujemy się na meble kuchenne na wymiar. Kraków to miasto, w którym nie brak firm oferujących tego typu usługi. Mamy zatem bardzo duże możliwości. Kupując konkretną zabudowę, musimy jednak podjąć wiele ważnych decyzji. Jedną z nich będzie m.in. wybór stołu barowego bądź wyspy kuchennej. Które z tych rozwiązań sprawdzi się w nowoczesnej kuchni i czy meble Indeco wpiszą się w taką aranżację? Sprawdź!

Stół barowy – dlaczego warto?

Bardzo ciekawym rozwiązaniem do nowoczesnej kuchni jest stół barowy. Wybierając odpowiedni model oraz pasujące do blatu krzesła typu hoker, stworzymy wyjątkowy kącik do rodzinnych spotkań czy pogawędek. Aby jednak dopasować wysoki stół do reszty wystroju, warto zdecydować się na meble kuchenne na zamówienie. Kraków to miasto, w którym z pewnością znajdziemy wykwalifikowanych specjalistów. Co nam jednak daje taki element wyposażenia? Przede wszystkim zyskujemy dodatkowy blat, na którym możemy przygotowywać posiłki. Stół barowy jest także najczęściej bardzo wysoki. Pod konstrukcją warto zatem zamontować półki, w których przechowamy najpotrzebniejsze przedmioty. 

Zapraszamy również do lektury artykułu „Kuchnia dla dużej rodziny – na co zwrócić uwagę przy jej projektowaniu?„!

Wyspa kuchenna – co nam daje?

Zamiast stołu barowego w naszej kuchni możemy umieścić wyspę. Taki element wyposażenia ma wiele zalet, o których powinniśmy pamiętać. Przede wszystkim zabudowa tego typu staje się ciekawą ozdobą całego wnętrza i sprawia, że nasza kuchnia wygląda elegancko oraz nietuzinkowo. We wnętrzu wyspy możemy również umieścić liczne sprzęty AGD. Wystarczy zdecydować się na model do zabudowy i gotowe. O taki blat warto pokusić się szczególnie wtedy, gdy kuchnia jest połączona z salonem. Wyspa stworzy w ten sposób subtelną “zaporę” między dwoma kącikami, lekko oddzielając część jadalnianą od wypoczynkowej. Wnętrze stanie się dzięki temu harmonijne i eleganckie. 

A może mobilny stół barowy z funkcją wyspy?

W nowoczesnych aranżacjach wnętrz bardzo często możemy spotkać się również z rozwiązaniem hybrydowym, czyli połączeniem stołu barowego oraz wyspy kuchennej. Taki element wyposażenia łączy w sobie zalety obydwu tych propozycji, a dodatkowo umożliwia nam swobodne przesuwanie go z miejsca na miejsce. W każdej chwili jesteśmy zatem w stanie zmienić jego położenie i dopasować je do naszych aktualnych potrzeb. Przy okazji w kilka minut nieco urozmaicimy ogólny wygląd naszego wnętrza. 

Co będzie najlepsze do nowoczesnej kuchni?

W nowoczesnej kuchni sprawdzą się wszystkie z wyżej wymienionych rozwiązań. Podczas podejmowania ostatecznej decyzji, należy jednak w głównej mierze brać pod uwagę nasze potrzeby oraz ogólny wystrój i wymiary pomieszczenia. Nie upychajmy zatem wyspy czy stołu barowego na siłę. Złe dopasowanie elementów wyposażenia do metrażu kuchni sprawi bowiem, że ta stanie się ciasna oraz mało użyteczna. Projektując to wnętrze, warto zatem sięgnąć po poradę specjalisty, niż później martwić się nieustawnym pomieszczeniem, w którym przygotowywanie posiłków będzie udręką, a nie przyjemnością.

NASZA SIEDZIBA