> Blog > Kuchnia na wysoki połysk – czy to dobry pomysł?

Kuchnia na wysoki połysk – czy to dobry pomysł?

12.05.2020

Kuchnia na wysoki połysk – czy to dobry pomysł?

Nie tylko sroki lubią, gdy przedmioty wokół nich się błyszczą. Także pani domu uwielbia patrzeć na kuchnię, w której umieszczone zostały meble z połyskiem. Obecnie aranżowanie tego pomieszczenia z wykorzystaniem szafek posiadających połyskujące fronty stało się bardzo modne. Coraz więcej osób decyduje się także na meble kuchenne na zamówienie. Kraków jest miastem, w którym wiele firm oferuje takie usługi. Decydując się na wybór szafek stworzonych, specjalnie według naszych potrzeb i preferencji możemy zyskać dodatkowe półki do przechowywania. Standardowe szafki dostępne w sklepach, zazwyczaj nie oferują tyle możliwości aranżacyjnych, co meble kuchenne na wymiar. Kraków, Wrocław czy Warszawa to miasta, które starają się odpowiadać na potrzeby i preferencje konsumentów, dlatego zwłaszcza tam powinniśmy szukać firm zajmujących się produkcją szafek na zamówienie. W ofercie producentów znajdują się rozmaite rodzaje frontów w wielu kolorach. Podczas składania zamówienia można także podkreślić, że pragniemy, aby meble kuchenne były wykonane na wysoki połysk. Jednak czy takie rozwiązanie sprawdzi się w późniejszym codziennym użytkowaniu kuchni? Podpowiadamy!

Kuchnia na wysoki połysk – zalety

Kuchnie z połyskiem zyskują coraz większą popularność wśród klientów sklepów meblowych. Dlaczego? Otóż, z uwagi na ich piękny wygląd i dużą ilość zalet. Przede wszystkim, należy podkreślić, iż kuchnia z frontami szafek o wysokim połysku optycznie powiększa pomieszczenie, tak więc sprawdzi się idealnie w małych pomieszczeniach, które mogą wydawać się przytłaczające. Osoby, które kochają modne wnętrzarskie rozwiązania, także powinny zdecydować się na wybór szafek z połyskiem. Taki trend jeszcze długo nie wyjdzie z mody. Warto zastosować go, jeśli chcemy, by nasza kuchnia była urządzona w stylu nowoczesnym bądź minimalistycznym. Wówczas fronty z wysokim połyskiem sprawdzą się idealnie. Dodatkowo tak zaaranżowana kuchnia prezentuje się bardzo stylowo i elegancko. Decydując się na szafki wykonane na zamówienie warto wybrać meble kuchenne INDECO. Producent ten oferuje różne kolory frontów, z których zapewne każdy wybierze odpowiadający mu odcień. Wybierając jasny kolor półek, możemy być pewni, że kuchnia z wysokim połyskiem, będzie wyglądała niezwykle czysto i schludnie, jeśli będziemy o nią odpowiednio dbać.

Kuchnia z połyskiem – wady

Kuchnia z szafkami posiadającymi połyskujące fronty prezentuje się niezwykle intrygująco i nowocześnie, jednakże zastosowanie takiego rozwiązania aranżacyjnego niesie ze sobą także pewne wady. Przede wszystkim należy bardzo dbać o czystość w takiej kuchni. Już dotknięcie frontu szafki sprawia, że widoczne będą na nim odciśnięte palce, które wyglądają bardzo nieestetycznie. Także tłuste ślady czy zabrudzenia pojawiające się podczas gotowania są bardzo widoczne, dlatego też taka kuchnia sprawdzi się najlepiej w mieszkaniach należących do osób pedantycznych, które sprzątają kuchnię codziennie po przygotowaniu każdego posiłku. Warto także wspomnieć o tym, że szafki o wysokim połysku nie powinny być wystawiane na działanie zbyt intensywnych promieni słonecznych oraz dużego stężenia wilgoci. Te czynniki mogą sprawić, że wygląd mebli straci swoją nienaganną prezencję i na frontach szafek można będzie zaobserwować pojawienie się licznych przebarwień oraz odklejanie się folii. Dodatkowo, warto zwrócić uwagę na sposób czyszczenia szafek oraz używane do tej czynności akcesoria, gdyż kuchnie z wysokim połyskiem są podatne na zarysowania. Takie mankamenty mogą bardzo negatywnie wpływać na całkowity wygląd kuchni. Z tego względu szafki należy czyścić wyłącznie miękką ściereczką z mikrofibry.

NASZA SIEDZIBA