> Blog > Wnętrze ze skosami i belkami konstrukcyjnymi – jak je zaplanować?

Wnętrze ze skosami i belkami konstrukcyjnymi – jak je zaplanować?

14.04.2020

Wnętrze ze skosami i belkami konstrukcyjnymi – jak je zaplanować?

Bardzo często w domkach jednorodzinnych pokoje mieszczą się na piętrze. Zwykle są to wnętrza ze skosami, które niezwykle trudno zaaranżować. Dlatego też bardzo istotne jest dokładne zaplanowanie układu mebli w takich pomieszczeniach. Nie mogą być one ustawione w przypadkowych zakamarkach. Każdy bowiem chce, by wnętrze, które zamieszkuje, nie tylko modnie się prezentowało, ale także było tak funkcjonalne jak to tylko możliwe. Jak zatem urządzić poszczególne pomieszczenia na poddaszu, by nie narazić się na częste uderzanie głową w ścianę podczas wstawania z sofy? Sprawdź!

Sypialnia na poddaszu

Niejednokrotnie na poddaszu znajdują się sypialnie. Takie pomieszczenie powinno stanowić swego rodzaju azyl. To właśnie tutaj regenerujemy siły przed kolejnym dniem pełnym wyzwań, z którymi przyjdzie nam się zmierzyć. Dlatego też niezwykle istotne jest funkcjonalne zaaranżowanie tego pomieszczenia. Oczywiście najważniejszym meblem w sypialni jest łóżko. Jeśli w tym pomieszczeniu znajdują się ukośne ściany, najlepszym rozwiązaniem będzie umieszczenie mebla wypoczynkowego, przy ścianie o najmniejszym kącie nachylenia. Dzięki temu unikniemy sytuacji, w której, budząc się w nocy, uderzamy głową o skos, tym samym nabijając sobie guza. W sypialni nie może również zabraknąć miejsca do przechowywania odzieży. Jeśli pomieszczenie, w którym śpimy posiada liczne skosy, najlepszym wyjściem będzie umieszczenie w nim szafy na wymiar. Kraków, Wrocław czy Warszawa to miasta, w których znajdziemy bardzo wiele firm zajmujących się tworzeniem mebli na zamówienie. Po przeciwnej stronie łóżka powinna zostać postawiona komoda z telewizorem, tak by można było wygodnie oglądać filmy tuż przed zaśnięciem. 

Pokój dziecka ze skosami

Urządzenie pokoju dziecka we wnętrzu ze skosami może być niezwykle problematyczne. Zazwyczaj obawiamy się o żywiołowe pociechy, by nie zrobiły sobie krzywdy podczas ruchliwej zabawy. Dlatego też, jeśli mamy taką możliwość, najlepszym rozwiązaniem jest umieszczenie łóżka przy prostej ścianie. Wówczas unikniemy sytuacji, w której maluch skacze na łóżku i uderza głową w pochyły sufit. Każde dziecko w wieku szkolnym i nastoletnim powinno posiadać w pokoju szafę. Jeśli obawiamy się, że nie będziemy w stanie umieścić mebla zakupionego w sklepie, w dziecięcym pokoju z uwagi na niestandardowy układ ścian i filarów, warto zainwestować w szafy wnękowe INDECO. Staje się to coraz bardziej popularny sposób na przechowywanie odzieży. Ponadto pociecha będzie mogła poczuć amerykański klimat we własnym pokoju. Kolejnym ważnym elementem wyposażenia wnętrza należącego do malucha jest biurko. Najlepszym miejscem na umieszczenie tego mebla jest postawienie go przed oknem. Dzięki temu pociecha będzie miała świetny dostęp do cennego światła dziennego podczas odrabiania pracy domowej.

W Twoim mieszkaniu nie brakuje ciężkich do zaaranżowania pomieszczeń? Sprawdź nasz artykuł „Pokój przechodni – jak poradzić sobie z takim pomieszczeniem?

Salon z belkami i skosami

Czasem zdarza się również tak, że na poddaszu znajduje się salon. Pokój dzienny z belkami może wyglądać niezwykle modnie i designersko. Wystarczy tylko wybrać odpowiednie kolory farb na ściany oraz właściwie ustawić meble. Istotne jest, aby sofa nie była zlokalizowana pod belką oraz w pobliżu skośnej ściany. Mogłoby to skutkować zrobieniem sobie krzywdy przez kogoś z domowników lub zaproszonych gości. Jeśli wszystkie ściany są ukośne bądź posiadają wspornikowy pal, świetnym rozwiązaniem będzie umieszczenie sofy lub narożnika na środku pokoju. Dzięki temu z powodzeniem za kanapą będziemy mogli umieścić meble do przechowywania INDECO. Szafy wykonane na zamówienie mogą być bardzo pojemne i funkcjonalne. A dodatkowo nie będziemy musieli dostosowywać wizji związanej z aranżacją salonu do dostępnych na rynku mebli. Sytuacja będzie wyglądała wręcz odwrotnie. To meble zostaną dopasowane do naszych potrzeb i preferencji. 

NASZA SIEDZIBA