> Blog > Jak urządzić kuchnię w mieszkaniu przeznaczonym na wynajem?

Jak urządzić kuchnię w mieszkaniu przeznaczonym na wynajem?

14.01.2020

Jak urządzić kuchnię w mieszkaniu przeznaczonym na wynajem?

Zakup mieszkania przeznaczonego na wynajem to obecnie bardzo opłacalna inwestycja. Przed przyjęciem lokatorów warto jednak dokładnie przygotować każde z pomieszczeń. Szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na kuchnię, która jest sercem domu. Jednak co w niej umieścić, by stała się funkcjonalna i zarazem nowoczesna? Sprawdź!

Meble kuchenne oraz zabudowa

W kuchni urządzonej dla naszych przyszłych lokatorów powinna znaleźć się przede wszystkim odpowiednia ilość miejsca do przechowywania. Warto o tym pamiętać szczególnie wtedy, gdy decydujemy się na wynajem pokoi kilku różnym osobom. Dzięki temu, każda z nich będzie miała na wyłączność chociaż odrobinę powierzchni. Mając małe mieszkanie, najlepiej szukać inspiracji, przeglądając kuchnie pod wymiar. Decydując się na meble na zamówienie, możemy być pewni, że zyskamy ciekawy i w pełni funkcjonalny projekt. 

Niektórzy właściciele mieszkań wybierają również meble kuchenne do zabudowy. Dzięki temu całe wnętrze wygląda schludnie, nowocześnie i modnie. Z tego właśnie powodu staje się bardzo atrakcyjne dla potencjalnych najemców. Dodatkowo warto pamiętać, że dzięki takiemu rozwiązaniu nie musimy martwić się doborem odpowiednich kolorów sprzętów, takich jak np. lodówka. Wszystkie akcesoria będą bowiem schowane w szafkach, a cała kompozycja stworzy spójną całość. Jeśli więc chcemy urządzić to pomieszczenie z gustem i smakiem, warto wybrać meble kuchenne na zamówienie. Kraków to miasto, w którym z pewnością znajdziemy odpowiedniego wykonawcę, a następnie nowych lokatorów. 

Podstawowe elementy

Oprócz odpowiednich mebli kuchennych, powinniśmy pamiętać również o kilku istotnych elementach. Przede wszystkim należy zastanowić się nad płytą indukcyjną bądź kuchenką gazową. Warto również, by w kuchni znalazł się piekarnik, mikrofalówka oraz duża lodówka. Projektując to wnętrze, należy uwzględnić także miejsce na zlew, najlepiej dwukomorowy oraz ociekacz do naczyń. Niezbędny będzie również czajnik oraz kosze na odpady segregowane. Dużym plusem może okazać się np. zmywarka. 

Najlepsze trwałe materiały

Nie bez znaczenia są również materiały, z jakich zostały wykonane poszczególne elementy wyposażenia. Wybierając meble, warto postawić na trwałe surowce, takie jak np. drewno czy odpowiednio zabezpieczona sklejka bądź płyta wiórowa. Decydując się na blat, najlepiej zadbać o wysoką jakość wykonania, a także odporność na zarysowania oraz zabrudzenia. Pozostające na płycie odciski palców czy plamy mogą być naprawdę uciążliwe zarówno dla nas, jak i dla osób, które będą wynajmowały mieszkanie. Warto również pamiętać, że lepiej wybrać solidniejsze, nieco droższe materiały, niż później ciągle wymieniać najbardziej podatne na zniszczenia elementy. 

Nowoczesny design

O tym, czy ktoś zdecyduje się na wynajem naszego mieszkania, może przesądzić również ogólny wygląd każdego z pomieszczeń. Nowoczesny design oraz modne rozwiązania w kuchni sprawią, że lokum stanie się atrakcyjniejsze dla potencjalnych najemców. Najczęściej szukają oni bowiem ciekawie wyglądającego miejsca, a nie starodawnych wnętrz bez wyrazu. Dzięki odpowiedniej aranżacji możemy być pewni, że lokatorzy znajdą się szybciej, niż myślimy. 

NASZA SIEDZIBA