> Blog > Praktyczne szafy do pokoju nastolatka – przegląd najlepszych modeli

Praktyczne szafy do pokoju nastolatka – przegląd najlepszych modeli

12.11.2019

Praktyczne szafy do pokoju nastolatka – przegląd najlepszych modeli

Aranżacja pokoju nastolatka bywa bardzo ciężkim zadaniem. Wybór mebli oraz dodatków jest ogromny, jednak nie zawsze wiemy, które z nich będą niezbędne. Planując remont pokoju swojego nastoletniego dziecka należy pamiętać, jak ważna jest duża ilość miejsca do przechowywania. Warto więc wybrać odpowiednie komody i szafy. Indeco, jeden z producentów mebli, oferuje bardzo dużą ilość najróżniejszych modeli. Jednak jakie rodzaje szaf będą najlepsze? Podpowiadamy!

Praktyczna szafa – duża ilość miejsca do przechowywania

Wybór szafy należy zacząć od podjęcia decyzji, jakie przedmioty będziemy w niej przechowywać. Od tego zależy bowiem wybór najlepszego układu półek. Jeśli ma ona służyć jako miejsce, w którym będzie składowana odzież, warto decydować się na wnętrze wypełnione dodatkowym drążkiem na wieszaki. Wiedząc jednak, że prawdopodobnie będzie on zbędnym elementem, lepiej zastąpić go dodatkową ilością półek oraz przegródek. Decydując się na konkretny model, warto sprawdzić, czy na dnie szafy będzie można położyć np. ozdobne pudełka, w których znajdą się rzadko używane przedmioty. Wybierając taki mebel do pokoju nastolatka, należy wziąć również pod uwagę to, czy posiada np. dodatkowe szuflady do przechowywania bielizny. 

Najpopularniejsze modele szaf

W ostatnim czasie bardzo dużą popularnością cieszą się szafy wnękowe na wymiar. Są one idealnym rozwiązaniem do słabo ustawnych wnętrz oraz do mieszkań o małym metrażu. Dzięki nim jesteśmy w stanie zagospodarować przestrzeń, którą ciężko jest wypełnić klasycznymi gotowymi meblami. Dodatkowo mamy całkowitą dowolność przy wyborze układu półek, materiałów czy elementów ozdobnych. Do pokoju nastolatka często wybierana jest również szafa przesuwna. Kraków, Warszawa czy inne większe miasta to miejsca, w których nie brakuje producentów takich właśnie modeli. Każdy więc powinien znaleźć coś dla siebie. Dzięki szafie z drzwiami na szynach całe wnętrze nabiera nowoczesnego wystroju, a korzystanie z mebli jest bardzo wygodne. Decydując się na fronty pokryte lustrem, możemy być dodatkowo pewni, że nawet najmniejszy pokój optycznie się powiększy oraz będzie wyglądał na bardzo przestronny. 

Jak dobrać szafę do reszty aranżacji?

Dobór szafy do reszty wystroju wcale nie jest taki trudny, jakby się mogło wydawać. Wystarczy pamiętać o tym, by meble nawiązywały swoim stylem do całej aranżacji. Jeśli więc pokój urządzony jest np. w stylu skandynawskim, najlepiej postawić na prostotę i minimalizm. Kupując szafę do pokoju nastolatka, należy pamiętać, by wziąć pod uwagę jego preferencje. Obecnie można bowiem spersonalizować meble i dobrać samodzielnie fronty. Dzięki temu meble będą swoim wyglądem odbiegały od „oklepanych” produktów, które znajdziemy w większości sklepów meblowych, a jak wiadomo, nastolatkowie bardzo cenią sobie takie właśnie rozwiązania oraz indywidualizm. 

NASZA SIEDZIBA