> Blog > Meble, które idealnie dopasują się do wnętrza Twojej kuchni – inspiracje i trendy

Meble, które idealnie dopasują się do wnętrza Twojej kuchni – inspiracje i trendy

17.09.2019

Meble, które idealnie dopasują się do wnętrza Twojej kuchni – inspiracje i trendy

Meble kuchenne na wymiar​ sprawią, że Twoja kuchnia będzie stanowić jedną, skomponowaną przez Ciebie i idealnie dopasowaną całość. Przed podjęciem decyzji o tym, które ​meble kuchenne do zabudowy​ wybierzesz, warto sprawdzić, jakie trendy wykończenia kuchni obowiązują w tym sezonie. Mogą być inspiracją do stworzenia własnego zestawienia, które przez lata będzie cieszyć oczy wszystkich domowników. 

Style w kuchni 

Aranżacja nowoczesnej kuchni zwykle zabiera sporo czasu. Dobrze, gdy wnętrze jest utrzymane w jednolitym stylu, dzięki czemu tworzy zwartą kompozycję. Wybór mebli kuchennych jest dziś tak ogromny, że z pewnością znajdziesz takie, które świetnie wpiszą się w jeden z popularnych stylów. 

Kuchnia skandynawska 

Nordycki styl od kilku lat cieszy się w Polsce dużą popularnością. Cechuje go prostota i brak wyszukanych ozdobników. Kuchnia w stylu skandynawskim ma być wygodna i elegancka. Szafki są proste, o matowej powierzchni. Stół i pozostałe meble powinny być wykonane z naturalnego drewna, przede wszystkim z klonu, sosny i jesionu. Blaty będą jasne, bo biel to dominujący kolor tego stylu. 

Kuchnia w stylu boho 

To styl, dzięki któremu kuchnia ma być urokliwa i przytulna. Nawiązuje do lat 60. i tradycji hipisowskich, odrzuca chłodny minimalizm, stawia na praktyczne rozwiązania. W tak urządzonej kuchni sprawdzą się klasyczne meble o jasnej kolorystyce. Ich fronty nie powinny być jednak wykończone na wysoki połysk. Styl boho stawia na otwarte regały, na których będzie można układać różne naczynia i pojemniki na żywność. Stoły wykonane z naturalnego drewna współgrają w nim z mocno zagospodarowanymi ścianami pełnymi półek. 

Kuchnia w stylu włoskim 

We włoskiej kuchni nie ma podążania za nowoczesnym designem, ważne są w niej stare meble z historią i duszą. Albo przynajmniej takie, które staroświecki styl imitują. Centralne miejsce zajmuje duży, solidny stół – Włosi uwielbiają przyrządzać przy nim potrawy i rozmawiać przy winie. Jeśli Twoja kuchnia jest mała, nie musisz rezygnować z dużych mebli: dobrym rozwiązaniem będzie stół składany, który zajmie mniej miejsca na co dzień, ale sprawdzi się przy wspólnym biesiadowaniu. Ustawione obok krzesła mają zwykle miękkie siedziska i oparcia. Fronty szafek i nogi stołów w stylu włoskim są na ogół zdobione rzeźbieniami. 

Meble kuchenne na wymiar – Kraków​, Warszawa i inne miasta 

W urządzeniu mieszkania w wybranym stylu pomogą meble kuchenne na wymiar, dostępne w Krakowie i innych dużych polskich miastach. Dzięki indywidualnemu zamówieniu w swojej kuchni możesz eksperymentować i połączyć chłodne skandynawskie szafki z dużym włoskim stołem z rzeźbieniami. 

NASZA SIEDZIBA