> Blog > Idealny sposób na utrzymanie porządku, czyli praktyczne szafy wnękowe

Idealny sposób na utrzymanie porządku, czyli praktyczne szafy wnękowe

17.09.2019

Idealny sposób na utrzymanie porządku, czyli praktyczne szafy wnękowe

Zależy Ci na utrzymaniu porządku i dużej ilości miejsca na ubrania, a sypialnia czy przedpokój nie są zbyt duże? Z pomocą przyjdą Ci szafy wnękowe na wymiar. Dzięki temu rozwiązaniu będziesz w stanie zaoszczędzić sporo miejsca i lepiej panować nad swoimi rzeczami. Poznaj zalety szafy na wymiar, którą zagospodarujesz wnęki i trudne przestrzenie w domu lub mieszkaniu. 

Szafy wnękowe a szafy wolnostojące 

Wolnostojące szafy to tradycyjny element polskich wnętrz. Mają wiele zalet, ale okazują się wyjątkowo niefunkcjonalne w małych pomieszczeniach. Nie dość, że zajmują tam cenne miejsce, to zwykle w takim przypadku okazują się niewystarczająco pojemne – nikt nie stawia przecież wielkiej szafy w małym przedpokoju. Rozwiązaniem problemów z dopasowaniem szafy wolnostojącej do rozmiarów pomieszczenia i typu zabudowy są szafy wnękowe. 

Szafy wnękowe – zalety 

Szafy wnękowe coraz częściej są wybierane jako alternatywa dla tradycyjnych szaf. Użytkownicy zwracają uwagę na zalety, z jakimi wiąże się posiadanie tego nowoczesnego rozwiązania w swoim domu lub mieszkaniu. 

Mieszkasz w nowoczesnym lokum? Sprawdź nasz artykuł „Nowoczesny apartamentowiec – jakie meble sprawdzą się w nim najlepiej?

Oszczędność miejsca 

To najważniejszy atut szaf wnękowych, dzięki którym zdobywają sobie popularność. Pozwalają optymalnie wykorzystać przestrzeń, zagospodarowując wnęki i skosy, sięgając aż do sufitu. To dobry pomysł na oszczędność miejsca w pomieszczeniach małych oraz pokojach o nieregularnym kształcie. Nawet jeśli wnęka jest nietypowa, szafę możemy dokładnie dopasować do jej rozmiarów. 

Utrzymanie porządku 

Szafy wnękowe pozwalają łatwiej zadbać o porządek. W zależności od jej funkcji, jest wyposażona w szereg półek, drążków na wieszaki czy koszy na drobne elementy ubioru. Schowki i stelaże na buty to również dostępny element wyposażenia. Przesuwne lub rozsuwane drzwi stosowane w szafach wnękowych są z kolei nie tylko sprawdzonym rozwiązaniem w niewielkich pomieszczeniach: ułatwiają również dostęp do zakamarków szafy. Jej wnętrze możemy zresztą samodzielnie zaprojektować. 

Styl dopasowany do otoczenia 

Szafy wnękowe mogą pełnić różne funkcje. W kuchni bywają używane jako rodzaj spiżarni, w pokoju jako garderoba, w garażu będą świetnym schowkiem na narzędzia. Jako że są wykonywane na indywidualne zamówienie, można dopasować ich front do reszty wnętrza. Szafy wnękowe na wymiar – Kraków, Warszawa i inne miasta oferują wybór optymalnych rozwiązań. W przedpokoju front szafy może być więc lustrem, gdzie indziej wyróżniać się efektownym designem. Dostępne są jednak również rozwiązania, które pozwolą dyskretnie ukryć mebel w ścianie, upodabniając je do otoczenia.

NASZA SIEDZIBA