> Blog > Wybieramy meble do pokoju chłopca – na co zwrócić uwagę?

Wybieramy meble do pokoju chłopca – na co zwrócić uwagę?

05.07.2019

Wybieramy meble do pokoju chłopca – na co zwrócić uwagę?

Zastanawiasz się, jak urządzić pokój dla chłopca? Poszukujesz mebli i dodatków, które będą idealnie odpowiadały temperamentowi Twojego syna i przypadną mu do gustu? Oto kilka sprawdzonych inspiracji, które pomogą w kreowaniu funkcjonalnej, komfortowej i estetycznej aranżacji pokoju dla chłopca.

Zacznij od wyboru odpowiedniej kolorystyki

Ściany w pokoju chłopca warto pomalować na neutralne odcienie. W przestrzeni zarezerwowanej zarówno dla młodszego dziecka, jak i nastolatka, dobrze będą się prezentować kolory wyciszające. Należą do nich jasne oraz głębokie barwy zieleni, błękitu i szarości. Unikaj mocnej czerwieni i pomarańczy, mogą one negatywnie wpływać na nastrój dziecka. 

W pokoju chłopięcym doskonale prezentują się też kontrastowe kolory. Ściany w kolorze białym i minimalistyczne meble w czarnym lub szarym odcieniu to idealne połączenie, które świetnie się sprawdza w przestrzeni starszego już dziecka. Biało-czarny kontrast możesz rozweselić tekstylnymi dodatkami w ciepłych kolorach i różnorodnych wzorach, na przykład: dywanem, poduszkami, designerskimi siedziskami, zasłonami lub roletami okiennymi. 

Postaw na stylowe meble

W pokoju dla chłopca nie może zabraknąć nowoczesnych i wygodnych mebli. Wśród nich musi się znaleźć: 

  • pojemna szafa – możesz zdecydować się na szafy przesuwne na zamówienie
  • łóżko, najlepiej, jeśli to będzie łóżko piętrowe lub antresola na wymiar
  • przestronne biurko, które możesz zastąpić prostym blatem
  • krzesło obrotowe o designerskim kształcie oparcia

Szafa

W pokoju dla chłopca nie możesz zapomnieć o pojemnej szafie. Dzięki takiemu wyposażeniu jak: drążek na wieszaki na ubrania, półki i szuflady, Twój syn będzie miał możliwość schowania w niej nie tylko swoich ubrań, ale też innych rzeczy, takich jak na przykład: piłki, rakiety do tenisa, strój do gry w hokeja. Możesz zamówić szafę na wymiar, dostosowując ją do potrzeb twojego dziecka. Na rynku dostępne są zróżnicowane pod względem funkcjonalnym i designerskim szafy z drzwiami przesuwnymi. Kraków to miasto, w którym znajdziesz wyspecjalizowane salony firmowe przyjmujące zamówienia na meble o niestandardowych kształtach oraz wymiarach. Dzięki temu masz szansę zaprojektować szafę, o jakiej tylko zamarzysz.

Łóżko

Każdy mebel w pokoju chłopca powinien być idealnie dostosowany do wieku oraz wzrostu dziecka. Łóżko w kształcie samochodu lub rakiety doskonale się sprawdza w przestrzeni dla dziecka przedszkolnego i wczesnoszkolnego. Później można je zastąpić łóżkiem z prostą i solidną ramą drewnianą lub metalową. 

W niewielkim pokoju dla dziecka zdecyduj się na montaż łóżka piętrowego lub pojedynczej antresoli. Dzięki temu Twój syn zyska więcej cennej przestrzeni, a przy okazji będzie miał satysfakcję ze wspinania się po drabince i spania z “głową w chmurach”. 

Biurko

W pokoju dla chłopca nie może zabraknąć przestronnego biurka. Warto pomyśleć o takim modelu, który wyposażony jest w pojemne półki i szafki. Dzięki temu Twojemu synowi łatwiej będzie zadbać o porządek w miejscu przeznaczonym do nauki. Jeśli pokój jest niewielki, to biurko możesz zastąpić prostym blatem na metalowych nogach. 

Krzesło obrotowe

Krzesło obrotowe musi być idealnie dostosowane do wzrostu i wagi Twojego dziecka. Wybierz takie siedzisko, które wyróżnia się: wysoką jakością materiału, funkcjonalnością i komfortem użytkowania, nowoczesnym wzornictwem, a do tego posiada wszystkie niezbędne atesty. Sprawdź, czy dziecko, siadając na krześle, nie garbi się i może stopami  dosięgnąć do podłogi. Oparcie siedziska musi być odpowiednio wyprofilowane, aby skutecznie odciążyć kręgosłup. Dobrze, jeśli krzesło na kółkach wyposażone jest w specjalne blokady. 

NASZA SIEDZIBA