> Blog > Jak urządzić kuchnię w bloku? Poznaj nasze wskazówki

Jak urządzić kuchnię w bloku? Poznaj nasze wskazówki

13.06.2019

Jak urządzić kuchnię w bloku? Poznaj nasze wskazówki

Urządzanie kuchni w bloku może dać ci wiele radości. Doskonale przemyślany projekt zapewni wystarczająco dużo miejsca, aby czuć się w kuchennej przestrzeni bardzo komfortowo. Podpowiadamy, na jakie rozwiązania warto się zdecydować, aby twoja kuchnia była funkcjonalna i prezentowała się ponadczasowo.

Jak znaleźć funkcjonalne meble kuchenne na wymiar

Planowanie nowej kuchni w mieszkaniu w bloku może początkowo wydawać się nie lada wyczynem. Kiedy jednak znajdziesz fachowców, którzy zaprojektują wymarzony układ mebli kuchennych, będziesz mógł znowu spać spokojnie. Szukanie profesjonalnej firmy oferującej kuchnie na wymiar zacznij od wpisywania w internetowej wyszukiwarce nazwy mebli i interesującej cię lokalizacji, na przykład: kuchnie na wymiar kraków lub meble kuchenne na wymiar kraków.

Tylko meble na wymiar sprostają wszystkim twoim wymaganiom

Zlecając profesjonalnej firmie projekt kuchni, musisz wziąć pod uwagę metraż i swoje możliwości finansowe. Pamiętaj, że nawet za niewielkie pieniądze jesteś w stanie urządzić wymarzoną kuchnię. Zacznij od spisania, na czym najbardziej ci zależy. Czy w obecnej kuchni brakuje ci miejsca na garnki, naczynia, czy chciałbyś więcej przestrzeni przeznaczyć na przechowywanie żywności i na blaty robocze. Wszystkie swoje potrzeby wypisz na kartce, aby projektanci w czasie planowania twojej kuchni mogli wziąć je pod uwagę. Dzięki meblom na wymiar masz szansę, aby nawet na małej przestrzeni urządzić optymalnie funkcjonalną i elegancką kuchnię.

Pomiar kuchni

Przed zleceniem projektu nowej kuchni na wymiar sporządź dokładne pomiary. Nie zapomnij, aby na plan nanieść także takie elementy jak: gniazdka elektryczne, przyłącza wody, wielkość okien, szerokość parapetu i otwór wentylacyjny. Pobranie dokładnych wymiarów pozwoli ci na idealne dopasowanie mebli kuchennych do pomieszczenia. Dzięki temu wykorzystasz każdą wolną przestrzeń na rozwiązania, które pozwolą ci na komfortowe przebywanie w kuchni.

Mała i wąska kuchnia

W mieszkaniach w bloku większość kuchni znajduje się w małym i wąskim pomieszczeniu. W takim wnętrzu meble kuchenne z blatem roboczym warto zamontować tylko na jednej ścianie. Na wolnych ścianach możesz zawiesić system półek, na których postawisz przyprawy i sprzęty kuchenne, które chcesz mieć na wyciągnięcie ręki.

Długa, ale szeroka kuchnia

Jeśli kuchnia w bloku jest długa i szeroka, to zdecyduj się na ustawienie mebli na wymiar na obu przeciwległych ścianach. Taki układ kuchennych szafek i blatów zapewnia dużo miejsca do przechowywania. Oprócz tego długie blaty robocze pozwalają na niczym nieograniczoną swobodę ruchów w czasie przygotowania posiłków.

Wskazówka: W wąskich kuchniach postaw na wysuwany blat i składane krzesła, które po złożeniu szybko powiesisz na ścianie.

Kuchnia w kształcie litery „L”

Urządzając kuchnię połączoną z salonem, możesz wykorzystać praktyczny układ mebli na wymiar w kształcie litery „L”. Meble kuchenne do przechowywania z blatem roboczym rozplanuj na dwóch ścianach. Idealnie się tu sprawdzą szafki narożne z systemem cargo. W takiej kuchni znajdzie się też miejsce na wyspę kuchenną lub stół, który atrakcyjnie oddzieli przestrzeń kuchenną od salonu.

W większości polskich mieszkań znajdziemy kuchnię ze sporym oknem. Jak urządzić tego typu wnętrze? Dowiesz się tego, czytając artykuł https://indecokrakow.pl/2021/07/14/nowoczesna-kuchnia-z-oknem-jak-zaaranzowac-takie-wnetrze/!

NASZA SIEDZIBA