> Blog > Garderoba czy szafa? Co będzie bardziej praktyczne?

Garderoba czy szafa? Co będzie bardziej praktyczne?

13.06.2019

Garderoba czy szafa? Co będzie bardziej praktyczne?

Marzysz o pojemnej garderobie, w której znajdziesz tyle miejsca, aby spokojnie pomieścić wszystkie ubrania. W myślach już widzisz posortowane kolorami koszule, sukienki, swetry i spodnie, szuflady z przegródkami na akcesoria i pochyłe półki na buty. Jeśli jednak martwisz się, że zbyt mały metraż twojego mieszkania nie daje żadnych szans na urządzenie garderoby, pomyśl o montażu nowoczesnej szafy na wymiar. To równie praktyczne rozwiązanie, które sprosta wszystkim twoim wymaganiom.

Kiedy zdecydować się na garderobę

Planowanie garderoby wymaga spełnienia kilku warunków. Przede wszystkim musisz w mieszkaniu dysponować odpowiednio przestronnym miejscem w sypialni lub w przedpokoju. W domu jednorodzinnym możesz na garderobę przeznaczyć osobne pomieszczenie. Kolejnym etapem urządzania garderoby jest dobór odpowiednio dopasowanych elementów, na które składają się półki, wieszaki, szuflady i system oświetlenia. Zamontowane we właściwych miejscach i na odpowiedniej wysokości staną się optymalnie funkcjonalne, zapewniając korzystającym z garderoby domownikom najwyższy poziom komfortu.

Urządzanie garderoby stanie się dla ciebie ogromną przyjemnością, kiedy wcześniej wszystko rozplanujesz tak, aby znajdowało się w zasięgu twojej ręki oraz wzroku. Dzięki temu nie będziesz tracić czasu na szukanie ubrań. W idealnie zaprojektowanej garderobie błyskawicznie odnajdziesz nawet najmniejsze akcesoria, takie jak rękawiczki, czapki, a nawet spinki do mankietu.

Czy przedpokój pełniący funkcję garderoby to dobre rozwiązanie? Sprawdź artykuł, w którym odpowiadamy na to pytanie!

Jak urządzić garderobę

Pamiętaj, że nagromadzone na jednej półce lub na wieszaku ubrania sporo ważą, dlatego półki i drążki przymocuj bardzo solidnie do ściany. Wszystkie elementy regału zamontuj tak, aby optymalnie odpowiadały twoim potrzebom. Półki z noszonymi często ubraniami umieść na takiej wysokości, która będzie umożliwiała bezproblemowe sięganie po ulubione koszulki, topy czy spodnie. Nowoczesnym rozwiązaniem, które świetnie sprawdza się w garderobie, są wysuwane i wyjmowane półki oraz szuflady. Jeśli chcesz uniknąć widoku pogniecionych koszul, sukienek lub spodni i nie myśleć już o kolejnych godzinach spędzonych przy desce do prasowania, to zawieś je na wieszaku. Dzięki temu nie będziesz tracić czasu na szukanie wybranych ubrań.

Kiedy zdecydować się na szafy przesuwne na wymiar

Montaż szafy na wymiar jest doskonałym rozwiązaniem dla właścicieli małych mieszkań. Zgrabne i pomysłowo zaprojektowane meble stylowo prezentują się w na małej przestrzeni. Na szczególną uwagę zasługują szafy ze szklanymi drzwiami przesuwnymi lub te o jasnym wykończeniu. Dzięki nim możesz optycznie powiększyć i rozjaśnić małą przestrzeń. Jednak to nie jedyne zalety szaf na wymiar. W dużych, przestronnych domach jednorodzinnych nowoczesne szafy przesuwne prezentują się elegancko, a ich wnętrza zaprojektowane są niezwykle funkcjonalnie. Kolejną zaletą modnych szaf z drzwiami jest to, że świetnie się komponują z designerskim wyposażeniem sypialni, przedpokoju, a nawet salonu. Nie tylko w garderobie, ale także w szafie na wymiar masz możliwość decydowania o tym, jak zostaną rozplanowane półki, drążki na wieszaki i szuflady. Dzięki sprawdzonym rozwiązaniom, takim jak: podświetlane półki, zaawansowane systemy wentylacji, pomysłowe schowki na przechowywanie małych akcesoriów, będziesz mieć wszystko pod ręką, a w mieszkaniu utrzymasz wyjątkowy porządek.

NASZA SIEDZIBA