> Blog > Jak urządzić salon z kominkiem? Podpowiadamy!

Jak urządzić salon z kominkiem? Podpowiadamy!

15.05.2019

Jak urządzić salon z kominkiem? Podpowiadamy!

W przytulnym salonie cudownie jest odpocząć, wpatrując się w nostalgiczne światło płomieni ze stylowego kominka. Ciepło i blask ognia jednoznacznie kojarzą się nam z jedyną w swoim rodzaju domową atmosferą. Oto kilka wskazówek, jak urządzić salon, aby meble harmonijnie komponowały się z klimatem, jaki niesie ze sobą kominek.

Poczucie ciepła i bezpieczeństwa

Ogień od dawna kojarzy się ludziom z poczuciem ciepła i bezpieczeństwa. Wnosi do domu przytulną atmosferę, dlatego tak chętnie decydujemy się na postawienie kominka w salonie. W blasku ognia możemy doskonale się zrelaksować i pozwolić sobie na chwilę wytchnienia.

Jak dopasować meble w salonie do stylu kominka

Kominki dostępne są dziś w wielu kształtach, wielkościach i w różnych wykończeniach. Nowoczesne, proste formy kominków idealnie dopasowują się do wystroju wnętrza salonu w każdym stylu. Minimalistyczne kształty harmonijnie komponują się z takimi meblami, jak eleganckie kredensy, komody, szafy przesuwne na wymiar itp. To niezwykle ważne, aby wielkość kominka nie przytłaczała pomieszczenia, ale wnosiła w domowe wnętrze cudownie lekką, ciepłą i przytulną atmosferę. W salonie, gdzie ma stać wnękowa szafa indeco, warto postawić na niewielki, o prostych liniach i minimalistycznym wykończeniu kominek.

Zbyt masywna forma kominka w połączeniu z wielkogabarytowymi meblami traci swój pierwotny urok. Obok kominka najpiękniej prezentują się wygodne sofy, miękkie fotele w zestawie z kawowym stolikiem. Szafa, kredens, czy komoda nie będzie przytłaczać prostej formy kominka, jeśli zostanie postawiona po przeciwnej stronie pokoju.

Jeśli wybieramy kominek z prostych materiałów: szkła i betonu, to pozostałe meble w salonie powinny być utrzymane w tym samym stylu. W pomieszczeniu z kominkiem z płaskimi przeszkleniami ładnie prezentują się również meble ze szklanymi frontami. W dużej szafie, która służy jako garderoba, można zdecydować się na drzwiczki z mlecznego szkła, ze szkła z dekorami lub z lustrem. W przeszkleniach pięknie będą się odbijały ciepłe płomienie z kominka.

Jaki kominek do nowoczesnego wnętrza salonu

W nowoczesnym salonie pięknie prezentuje się kominek wykonany z połączenia ze sobą dwóch typów materiałów: szkła z betonem lub z cegiełkami. Nowoczesne technologie pozwalają na stworzenie takich form, które mogą być montowane w niemal każdym miejscu w salonie. Wśród najpopularniejszych kształtów kominków są modele w kształcie minimalistycznych, prostokątnych kolumn ustawionych na środku albo w narożniku salonu. Istnieje kilka projektów kominkowych kolumn, wśród których znajduje się: kolumna sięgająca od podłogi do sufitu, kolumna zakończona poniżej sufitu lub kolumna wisząca z wolną przestrzenią na podłodze.

Dobrym pomysłem jest wybór kominka z dwoma lub z trzema szklanymi ścianami. Dzięki temu domownicy będą mogli podziwiać blask płomieni z wielu stron w salonie. To bardzo komfortowe rozwiązanie, dzięki któremu salon zamieni się w najprzytulniejsze miejsce w całym domu.

Kominek ogrzewa powietrze w domu także przez przeszklenia. Kiedy mają one dużą powierzchnię, więcej ciepła przenika przez nie do wnętrza salonu.

NASZA SIEDZIBA