> Blog > Wybieramy szafę do małej sypialni – na co zwrócić uwagę?

Wybieramy szafę do małej sypialni – na co zwrócić uwagę?

15.03.2019

Wybieramy szafę do małej sypialni – na co zwrócić uwagę?

Aranżacja sypialni, szczególnie niewielkiej, nie jest tak prosta jak się może wydawać. Pomieszczenie to, powinno pozytywnie wpływać na nasze samopoczucie i zachęcać do relaksu. Warto więc zadbać o to aby panował tam porządek i harmonia. Jednym z niewielu mebli, które umieszczamy w sypialni zaraz po łóżku, jest szafa. Jaka powinna być ta idealna i na jakie jej cechy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę?  

Szafa wnękowa w zabudowie czy wolnostojąca?

Jeśli posiadamy w mieszkaniu, czy domu, osobną garderobę, nie jest nam potrzebna w sypialni żadna szafa. Możemy oczywiście zdecydować się na niewielkich rozmiarów, wolnostojący mebel, który swoim wyglądem będzie dopełniał aranżację i służył za miejsce do przechowywania rzeczy, które chcemy mieć pod ręką. Jeśli jednak nie dysponujemy osobnym pomieszczeniem, w którym moglibyśmy składować ubrania, musimy wybrać mebel większy, najlepiej w zabudowie, aby niepotrzebnie nie zabierał jeszcze więcej miejsca. 

Szafy przesuwne na wymiar sprawdzają się w takiej sytuacji najlepiej. W meblach wnękowych najczęściej stosowanym mechanizmem są właśnie przesuwne drzwi, które w trakcie otwierania nie wymagają dodatkowej przestrzeni. Wyszukajmy hasło szafy z drzwiami przesuwnymi Kraków aby znaleźć sklepy w okolicy, oferujące meble na wymiar. 

Szafa z lustrzanymi drzwiami

Przesuwne (lub nie) drzwi naszej szafy, które będą jednocześnie lustrem, nadadzą wnętrzu lekkości i elegancji. Optycznie powiększą małą przestrzeń i sprawią, że pomieszczenie będzie lepiej doświetlone i przejrzyste. Zaoszczędzimy również miejsce, w którym postawili lub  powiesili byśmy zwierciadło, jeśli nie znalazłoby się ono na naszej szafie. 

Jasne kolory i proste konstrukcje mebli 

W niewielkiej sypialni, zarówno szafa, łóżko, jak i wszelkie dodatki, powinny zostać utrzymane w jasnych tonacjach. Szczególnie dobrze sprawdzi się tutaj biel, beż, a także odcienie szarości. Konstrukcja mebli powinna być prosta i nieskomplikowana, tak aby wyglądały lekko. Najlepszym rozwiązaniem będą proste formy i brak jakichkolwiek zdobień czy wzorów. Dobrze jest więc zdecydować się na białą szafę przesuwną z lustrem, w której będziemy mieli sporo miejsca do przechowywania, a sam mebel będzie sprawiał wrażenie mniejszego. 

Szafa wielofunkcyjna

Jeśli zadbamy o odpowiednie rozłożenie półek i szuflad w naszej szafie na wymiar, otrzymamy mebel wielofunkcyjny, w którym z łatwością utrzymamy porządek. Świetnym rozwiązaniem jest umieszczenie w szafie specjalnej komory na deskę do prasowania, żelazko czy suszarkę na pranie. Dzięki temu sypialnia zawsze będzie wyglądała na wysprzątaną i harmonijną. 

NASZA SIEDZIBA