> Blog > Aranżacja kuchni w nowoczesnym stylu – poznaj nasze pomysły!

Aranżacja kuchni w nowoczesnym stylu – poznaj nasze pomysły!

04.02.2019

Aranżacja kuchni w nowoczesnym stylu – poznaj nasze pomysły!

Pomieszczenie jakim jest kuchnia to, zaraz obok salonu, najważniejsze pomieszczenie w każdym domu. Dlaczego? Korzystamy z niego codziennie, przygotowujemy posiłki, rozmawiamy, spędzamy czas. Ważne, aby każdy domownik czuł się w niej dobrze. Aby to osiągnąć, wnętrze powinno być funkcjonalne i estetyczne. Coraz częściej decydujemy się na nowoczesne rozwiązania i aranżacje, które charakteryzują się nie tylko świetnym wyglądem, ale i komfortowym użytkowaniem. Jakie trendy zapanują w tegorocznych projektach kuchni? 

Nowoczesny minimalizm 

Mimo iż skandynawski minimalizm od dawna cieszy się sporą popularnością, nadal nie wychodzi z mody. Nabiera jednak bardziej nowoczesnego i chłodnego wyrazu. Aby osiągnąć ten efekt w swojej aranżacji, warto zrezygnować z niepotrzebnych zdobień na rzecz jednolitej i gładkiej zabudowy. Otwarte szafki możemy zastąpić pojemnymi szufladami, dzięki czemu kuchnia zawsze będzie wyglądała na dopiero co wysprzątaną. Najlepszym rozwiązaniem, które pozwoli nam stworzyć pomieszczenie minimalistyczne, ale i naprawdę funkcjonalne, są meble kuchenne na wymiar

Ciemne matowe fronty, zamiast bieli na błysk

W przeciwieństwie do kilku poprzednich lat, w tym roku pożegnamy białe i jasne barwy mebli. Zastąpią je ciemne zabudowy, głównie w kolorach szarych, ciemnobrązowych i ciemnozielonych, a nawet czarnych. Kolory te dodadzą wnętrzu elegancji i przytulności. Co równie ważnie, wysoki połysk wyparty zostanie przez faktury matowe i półmatowe. Pojawią się także kamień oraz beton, jednak dalej będziemy łączyć je z popularnym od lat drewnem. 

Plamy koloru w formie dodatków 

Aby rozświetlić ciemne i jednolite zabudowy, możemy zdecydować się na dodatki oraz małe fragmenty kuchennych ścian w nasyconych kolorach. W nadchodzące trendy najlepiej wpisują się: szmaragd, kasztanowy i czekoladowy brąz, terakotowy pomarańczowy, karmelowy, morelowy, a także barwy pastelowe –  jasnoróżowy i błękitny. Kuchnie na wymiar mają taką zaletę, że możemy dowolnie łączyć materiały oraz kolory, tworząc oryginalną i nowoczesną całość. 

Najgorętszy trend, czyli betonowe blaty  Drewniane, a także szklane blaty w tym roku wyparte zostaną przez, coraz częściej pojawiający się w przeróżnych aranżacjach, beton. Charakteryzuje się ponadczasowym wyglądem, łatwością w użytkowaniu i czyszczeniu, a także niesamowitą trwałością. Pojawią się także eleganckie blaty marmurowe, szczególnie z mocnym i widocznym wzorem, oraz przyciągające wzrok terazzo (inaczej nazywane lastryko).

NASZA SIEDZIBA