> Blog > Dlaczego warto zdecydować się na meble na wymiar? Odpowiadamy!

Dlaczego warto zdecydować się na meble na wymiar? Odpowiadamy!

28.01.2019

Dlaczego warto zdecydować się na meble na wymiar? Odpowiadamy!

Urządzanie niektórych pomieszczeń może przysporzyć nam wielu problemów i stresu. Może to być sytuacja, w której wnętrze jest niewielkie metrażowo i wszystkie meble po prostu się tam nie mieszczą. Może być również tak, że na rynku nie potrafimy odnaleźć wymarzonych sprzętów wykonanych z konkretnego materiału i w konkretnym stylu. Rozwiązaniem każdej z tych sytuacji jest inwestycja w meble na zamówienie. Dlaczego warto? 

Aranżacja małego pomieszczenia 

Niezależnie od tego czy mowa o sypialni, przedpokoju czy salonie. Jeśli jest mały metrażowo, będziemy mieć problem z urządzeniem go w stylowy i jednocześnie praktyczny sposób. Dzięki meblom stworzonym na zamówienie, mamy szansę funkcjonalnie zaplanować nawet naprawdę niewielką przestrzeń, tak aby spełniała wszystkie nasze wymagania. Mamy na myśli różnego rodzaju szafy przesuwne na wymiar, wiszące szafki czy małą wyspę kuchenną, dobrana wielkością do dostępnego miejsca.

Urządzanie wnętrza o nieregularnych kształtach

Na drugim miejscu w rankingu problematycznych aranżacyjnie miejsc, zaraz po niewielkich pomieszczeniach, znajdują się wnętrza o nieregularnych kształtach. Wszelkie skosy, kąty i łuki sprawiają, że znalezienie pasujących, gotowych zestawów meblowych graniczy z cudem. Zabudowa przedpokoju czy meble kuchenne na wymiar to jedyne rozwiązanie w takiej sytuacji. Będziemy mogli wykorzystać całe dostępne miejsce, nawet pod wspomnianymi łukami czy skosami. 

Ochrona garderoby przed bałaganem 

Meble, a szczególnie szafy, na zamówienie potrafią widocznie odmienić pomieszczenie. Jeśli zamiast całej ściany półek na ubrania, postawimy w garderobie na szafę przesuwną na wymiar, może się okazać, że o wiele łatwiej będzie nam utrzymać w niej porządek. Duża ilość przemyślanych schowków i szuflad pomoże nam w odpowiedni sposób segregować i wygodnie układać poszczególne elementy garderoby, także dodatki. Łatwiej nam będzie odnaleźć konkretną rzecz, a ubrania nie będą się tak szybko kurzyć i niszczyć. 

Stworzenie spójnej całości 

Meble na zamówienie sprawdzą się idealnie jeśli zależy nam, aby wszystkie pomieszczenia w mieszkaniu lub domu były urządzone w jednym stylu. Możemy zadecydować o materiałach z jakich meble mają zostać wykonane, a także wybrać ich styl i rozmiar. Ostatecznie, po podliczeniu kosztów, może się okazać, że to rozwiązanie będzie nas kosztować o wiele mniej niż sprowadzanie gotowych sprzętów do wszystkich pomieszczeń, tak aby do siebie pasowały. 

NASZA SIEDZIBA