> Blog > Domowe biuro – sprawdź jak najlepiej je zaaranżować

Domowe biuro – sprawdź jak najlepiej je zaaranżować

14.01.2019

Domowe biuro – sprawdź jak najlepiej je zaaranżować

Praca czy nauka w domu wymaga odpowiedniego skupienia i kreatywności, co w często zostaje zaburzone przez najbardziej popularne rozpraszacze jakimi są telewizor, lodówka czy inni domownicy. Aby praca w domu przynosiła efekty, warto zadbać o odpowiednie miejsce, w którym będziemy mogli w całości oddać się obowiązkom. Mowa o domowym biurze, które odpowiednio zaaranżowane nie będzie zajmowało dużo cennej przestrzeni, a pomoże nam w bardziej wydajnej i skupionej pracy. Jak odpowiednio je urządzić i na co zwrócić szczególną uwagę?

Wybór odpowiedniego miejsca

Najlepszym rozwiązaniem na domowe biuro jest wybór całkowicie odrębnego pomieszczenia, w którym będziemy mogli zamknąć drzwi i zająć się swoimi obowiązkami. Może to być nawet najmniejszy pokój w mieszkaniu czy domu, który odpowiednio urządzimy. Jeśli jednak nie dysponujemy wielopokojowym budynkiem lub mieszkamy w kawalerce, dobrze jest wybrać konkretny kąt, w którym zaaranżujemy małe “biuro”. 

Biurko i szafy na wymiar  

Zazwyczaj chcielibyśmy aby nasze domowe biuro zabierało jak najmniej cennego miejsca. Niezależnie od tego czy znajdzie się ono w osobnym pokoju, czy będzie jedynie, wyodrębnionym na pracę, kątem mieszkania, warto zadbać o jak najlepsze wykorzystanie przestrzeni. Pozwolą nam to osiągnąć jedynie szafy przesuwne na zamówienie oraz biurko na wymiar. Będziemy mogli wybrać meble, które idealnie wpasują się w aranżację reszty mieszkania lub wykorzystamy każdy centymetr niewielkiego pomieszczenia. Jeśli chcemy aby nasze biuro nabrało profesjonalnego wyglądu możemy zdecydować się na fronty mebli z wykorzystaniem szklanych paneli Lacobel. Częstym wyborem są szafy Indeco, które możemy zaprojektować sami, tak aby idealnie wpasowały się w nasze oczekiwania i aranżację reszty domu lub mieszkania. 

Wygodne, stylowe i funkcjonalne krzesło 

Niezależnie od tego czy pracujemy w biurze czy domu, spędzamy na pracy średnio osiem godzin dziennie. Właśnie dlatego warto zadbać o wygodę siedzenia. Odpowiednio dobrane krzesło pozwoli nam zwiększyć komfort pracy, nawet jeśli odbywa się ona zdalnie, z naszego domu. Warto jednocześnie zadbać o to aby mebel był stylowy i wpasował się w aranżację całego pomieszczenia. Jeśli chcemy aby nasze domowe biuro wyglądało profesjonalnie i elegancko, wybierzmy krzesło skórzane, w ciemnym kolorze, z metalowymi elementami. 

Kolorystyka sprzyjająca koncentracji i kreatywności

Pracując w domu często jest nam się bardzo ciężko skoncentrować. Właśnie dlatego niezwykle istotne jest zadbanie o takie szczegóły jak kolor ścian czy dodatków. Najlepiej pracuje się w pomieszczeniu, w którym ściany są w jasnych i stonowanych kolorach, np. błękitnym, beżowym, szarym, jasnozielonym lub białym. Zielone i jasno żółte dodatki pobudzają naszą kreatywność, pozwalają oczom odpocząć i zwiększają motywację do pracy. 

NASZA SIEDZIBA