> Blog > Jakich błędów nie popełniać w aranżacji sypialni?

Jakich błędów nie popełniać w aranżacji sypialni?

11.12.2018

Jakich błędów nie popełniać w aranżacji sypialni?

Urządzanie mieszkania nie jest prostym zadaniem. Jeśli chodzi o sypialnię, często mamy wcześniej wizję jak to pomieszczenie powinno wyglądać. Niestety wiele z naszych pomysłów jest po prostu niepraktycznych lub nie komponuje się dobrze z całą aranżacją albo zabiera niepotrzebnie przestrzeń. Jak uniknąć podstawowych błędów w aranżacji sypialni?

1. Wszystko w innym stylu

Pomieszczenie powinno być spójną całością. Przykładowo, połączmy ze sobą szafę w prostym, norweskim stylu, żeliwną, rzeźbioną ramę do lustra vintage i zdobione łóżko glamour. Okaże się, że mimo iż każdy z tych sprzętów, jako odrębny mebel jest bardzo ładny, jednak razem tworzą naprawdę nieestetyczne wnętrze. Planując aranżację sypialni, zaplanujmy każdy jej element, jeszcze przed zakupem któregokolwiek z nich. Upewnijmy się, że wszystko będzie ze sobą współgrało, stylem i kolorem.

2. Zbyt wiele mebli

Sypialnia, szczególnie mała metrażowo, powinna być urządzona minimalistycznie. Jest to miejsce gdzie nie spędzamy dużo czasu, lub spędzamy go śpiąc. Nie potrzebujemy więc wielu szafek, stolików i półek. Tak naprawdę najlepiej sprawdzi się jedna przestronna szafa i dwa stoliki nocne. Jeśli nie posiadamy osobnej garderoby, dobrze jest zdecydować się na opcję, jaką jest stworzenie szafy na wymiar.

Szafy przesuwne na zamówienie, są zwykle o wiele bardziej funkcjonalne, niż te gotowe, które dostaniemy w sklepach. Możemy zabudować przestrzeń aż do sufitu i zdecydować, jak ma wyglądać rozmieszczenie szuflad, półek i drążków w jej wnętrzu. Szafy Indeco możemy sami zaprojektować tak, aby świetnie współgrały z resztą mebli i były wielkości, która idealnie wpasuje się we wnętrzu naszej sypialni.

3. Zbyt wiele dodatków i dekoracji

Sypialnia z założenia jest miejscem, w którym mamy odpocząć i zrelaksować się. Jeśli wszystkiego będzie w niej za dużo, nasz organizm nie będzie mógł się odpowiednio wyciszyć. Zrezygnujmy z kilkunastu kolorowych poduszek, kilkudziesięciu zdjęć na ścianach oraz półek z różnego rodzaju rzeźbami i figurkami. Postawmy na kilka akcentów jakimi będą np. zdjęcie lub obraz nad łóżkiem, do tego dwie duże poduszki w kolorze narzuty i kilka świeczek w podobnej kolorystyce. Możemy także ustawić na półce roślinę produkującą tlen i zegar elektryczny. W tak urządzonej przestrzeni na pewno uda nam się odpowiednio wypocząć.

4. Powielanie rozwiązań z katalogów

Nawet jeśli coś pięknie wygląda na zdjęciu, niekoniecznie sprawdzi się u nas w sypialni. Zastanówmy się jak spędzamy każdy poranek i wieczór i czy na pewno rozwiązanie z katalogu będzie dla nas funkcjonalne. W większości przypadków niestety odpowiemy sobie przecząco. Aranżacje, które znajdziemy w magazynach, nie są użytkowane na co dzień, a ich jedynym zadaniem jest estetyczny i stylowy wygląd, co nie zawsze idzie w parze z wygodą.

NASZA SIEDZIBA