> Blog > Aranżacja poczekalni – jakie meble wybrać 

Aranżacja poczekalni – jakie meble wybrać 

12.10.2018

Aranżacja poczekalni – jakie meble wybrać 

Poczekalnia jest miejscem, które klient widzi jako pierwsze, może być więc uważana za wizytówkę firmy. Ludzie spędzają tu często również najwięcej czasu. Warto więc właściwie zaprojektować to pomieszczenie, zwracając uwagę na udogodnienia dla odwiedzających. Jak więc dobrać meble, a także dodatki, aby osiągnąć jak najlepsze pierwsze wrażenie?

Uniwersalne zasady planowania 

Poczekalnie mogą mieć różne zadania, w zależności od tego jakie usługi oferuje dane miejsce. Inaczej powinna zostać zaprojektowana poczekalnia u stomatologa, inaczej w korporacyjnym biurze, a jeszcze inaczej w salonach kosmetycznych czy SPA. Istnieje jednak kilka zasad, którymi powinniśmy kierować się w każdym z tych przypadków. 

Głównym miejscem każdej poczekalni jest recepcja albo rejestracja, która powinna być widoczna już od samego wejścia, dzięki czemu klienci, czy pacjenci będą wiedzieć gdzie mają się kierować. Wybierzmy meble w minimalistycznym stylu, które będą wyglądać uniwersalnie, ale także profesjonalnie i elegancko. Równie ważne jest, aby meble były nie tylko ładne, ale i funkcjonalne. Wygodne fotele czy kanapy, szafy przesuwne na kurtki, pojemniki na mokre parasole, czy dystrybutor wody, wszystkie te elementy sprawią, że odwiedzający będą miło wspominać wizytę w naszej firmie. 

Poczekalnia w biurze 

W wielu biurowcach, tworzone są recepcje, które zajmują się witaniem i kierowaniem do odpowiednich działów klientów, umawianiem i przyjmowaniem kontrahentów, jak i wewnętrzną komunikacją firmy. Poczekalnia powinna pełnić funkcję pewnego rodzaju salonu, w którym klienci mogą wygodnie usiąść i zaczekać na spotkanie, np. przy filiżance kawy. Dobrze zadbać o odpowiednie ustawienie foteli i kanap, aby rozmawiające na nich osoby czuły swobodę i dyskrecję. 

Świetnym rozwiązaniem jest wykorzystanie w aranżacji paneli szklanych Lacobel, na którym można nadrukować logo firmy. Będzie to nienachalny, a profesjonalny akcent Całość powinna być utrzymana w stylistyce reszty biura, a także być spójna wizualnie i prezentować się czysto i nienagannie. Wybierzmy meble z ciemnego drewna, skórzane obicia i beżowo granatowe  akcenty. Na małych stolikach połóżmy branżowe magazyny oraz firmowe katalogi. 

Poczekalnia dla dzieci

Poczekalnia u pediatry, stomatologa dziecięcego czy fryzjera zajmującego się maluchami, powinna być urządzona w całkowicie inny sposób niż poczekalnie dla dorosłych. Dzieci bardzo szybko się nudzą lub są zestresowane czekającą je wizytą. Warto zadbać o umilenie im tego czasu. Po pierwsze meble. Świetnie jeśli będą kolorowe i w oryginalnych kształtach. Szafy na wymiar przypominające zamek królewski lub drzewo, będą idealnym akcentem kącika dla maluchów. Miękki i szeroki dywan, małe, barwne krzesełka i stoliki, a na nich kolorowanki i kubeczki z kredkami. Dookoła zabawki i książeczki. Wszystkie te elementy sprawią, że dzieci chętniej będą pojawiać się w danym miejscu. 

Poczekalnia u stomatologa/lekarza

Są to miejsca, które nie kojarzą nam się najlepiej. Zadbajmy o to, aby pomieszczenie było jasne i pełne światła w ciepłych barwach, jednak urządzone minimalistycznie. Białe pomieszczenia prezentują się sterylnie i czysto. Co jest ważną kwestią, w przypadku tego typu miejsc. Zamiast zdjęć uśmiechniętych ludzi na ścianach, postawmy na szklane i drewniane akcenty, z paskami ledowymi lub halogenami. 

 

NASZA SIEDZIBA