> Blog > Meble w przedpokoju – czego nie powinno zabraknąć w Twoim mieszkaniu

Meble w przedpokoju – czego nie powinno zabraknąć w Twoim mieszkaniu

30.07.2018

Meble w przedpokoju – czego nie powinno zabraknąć w Twoim mieszkaniu

Urządzając mieszkanie często skupiamy się na sypialni, kuchni czy łazience, zapominając o jeszcze jednym pomieszczeniu. Przedpokój – jest pierwszym miejscem, które widzimy wchodząc do domu. Jest też pierwszym, które widzą nasi goście. Ważne, aby stał się wizytówką naszych czterech kątów.  Odpowiednio urządzony przedpokój jest funkcjonalny, przytulny i zachowuje styl reszty mieszkania. Znajdują się w nim wszystkie najpotrzebniejsze elementy, takie jak przestronna szafa, siedzisko do zakładania obuwia, a także wieszak na kurtki czy płaszcze. Nawet mały czy wąski przedpokój jesteśmy w stanie urządzić tak, aby był praktyczny i estetyczny. 

Siedzisko

Jeden z ważniejszych elementów przy urządzaniu. To podstawa do funkcjonalnego przedpokoju. W przypadku kiedy mamy dużo miejsca, możemy wybrać wygodne i szerokie siedzisko. Jeśli jednak nie dysponujemy przestrzenią, warto postawić na niezbyt masywne, z nóżkami odsłaniającymi podłogę. Sprawi to, że wizualnie pomieszczenie będzie wydawało się większe. Fajnym trikiem jest wybór siedziska ze schowkiem, w którym możemy przechowywać np. rękawiczki, szaliki i czapki zimowe. 

Szafy z drzwiami przesuwnymi i półki

Ważne, aby po wyposażeniu pomieszczenia, pozostawał minimum metr szerokości na wygodne przejście. Przydatne mogą okazać się tu szafy przesuwne lub zmiana dużej komody na półki tuż pod sufitem. Aby do nich sięgać, można podłożyć podstawkę ze schodkiem, która w bardzo małym pomieszczeniu jednocześnie będzie służyć jako siedzisko. Innym dobrym pomysłem, będzie zastosowanie przedmiotów podwójnej funkcji, takich jak ława ze skrzynią czy pufa ze schowkiem. Powinniśmy postawić także na półkę na nakrycia głowy, spod której wystawać będą haczyki na kurtki. To zaoszczędzi nam dużo cennej przestrzeni w porównaniu do stojącego, dużego wieszaka.

Dodatki 

Przedpokój, szczególnie ten mały, nie powinien być “zagracony”. Lepiej postawić na kolorowy dywanik, niż wstawiać do niego dodatkowe przedmioty dekoracyjne. Ważne jednak, aby koniecznie znalazło się w nim lustro. Wychodząc codziennie z domu, zerkamy jak się prezentujemy. Ponadto, odbijająca światło tafla, może optycznie znacznie powiększyć pomieszczenie. Aby nie zabierało zbyt wiele miejsca, możemy zainstalować je na ścianie lub po prostu zdecydować się na lustrzane drzwi w szafie przesuwnej. Fajnym rozwiązaniem jest również specjalna skrzyneczka na klucze, dzięki czemu zaoszczędzimy czas na szukanie ich po całym mieszkaniu, a taki dodatek może wyglądać naprawdę stylowo.

Triki

Aby przedpokój wydawał się bardziej przestronny, postawmy na jasne ściany (nieważne czy decydujemy się na farbę czy na tapetę). Wszystkie meble powinny stać na nóżkach aby odkrywać jak najwięcej podłogi, co nada lekkości pomieszczeniu. Dobrze oświetlone wnętrze będzie wyglądało na większe, ale jednocześnie przytulniejsze. Na przedpokoju warto kierować się minimalizmem i wstawiać tylko praktyczne meble. 

 

 

NASZA SIEDZIBA