> Blog > Meble do pokoju dziecięcego – wybieramy szafę

Meble do pokoju dziecięcego – wybieramy szafę

14.06.2018

Meble do pokoju dziecięcego – wybieramy szafę

Każdy rodzic pragnie tego, aby jego pociecha dojrzewała w przyjaznym wnętrzu! Aranżacja dziecięcego pokoiku to jednak nie lada wyzwanie, ponieważ powinien on stać się miejscem, które sprzyja rozwojowi ale zarazem wpisuje się w dziecięcą estetykę. Największym wyzwaniem jest jednak wybranie takich elementów wyposażenia, które wraz z dynamiczną zmianą gustów (dojrzewaniem) dziecka, będą cały czas odpowiednie.

Wybieramy szafę do pokoju dziecięcego

Na rynku dostępnych jest wiele gotowych zestawów meblowych, które przeznaczone są do dziecięcych pokoików. Zazwyczaj są one w nieco mniejszych rozmiarach, a także w delikatnych, pastelowych kolorach. Często też stanowią pełen komplet wyposażenia pokoju dziecięcego, co wbrew pozorom nie jest zaletą, ponieważ takie elementy jak łóżeczko czy biurko, zmieniają się w zasadzie wraz z wiekiem dziecka. Chociaż takie zestawy są pełne uroku, warto zastanowić się nad ich funkcjonalnością. Na początku dziecko tak naprawdę nie korzysta samodzielnie z szaf, a gdy przychodzi ten czas, śmiało może poradzić sobie już z meblami o większych rozmiar.

Chociaż na początku swojego życia dziecko nie potrzebuje aż tak dużo miejsca, w przyszłości na pewno będzie go nieustannie brakowało – pojawiają się książki, strój na lekcje wychowania fizycznego, elementy niezbędne do spełniania swoich pasji np. piłka czy rolki… Warto zatem już na początku postawić na meble, które wszystko zmieszczą! Naszą propozycją są szafy z drzwiami przesuwnymi, które nie dość, że są niezwykle pojemne to dodatkowo mają wiele funkcjonalności przydatnych w dziecięcych pokoikach.

Po pierwsze szafy na wymiar wpisują się w każdą stylistykę pomieszczenia – są niezwykle uniwersalne. Głównym elementem, który determinuje ich wygląd są drzwi przesuwne, które w zasadzie bardzo szybko można wymienić. Na początku, kiedy pociecha ma swoje ulubione postacie bajkowe, warto postawić na drzwi przesuwne wykończone szkłem lacobel z odpowiednim bajkowym nadrukiem. W ramach oszczędności można także zdecydować się na neutralne motywy. Z czasem, kiedy dziecko dorośnie, wymiana drzwi przesuwnych jest wręcz bezproblemowa. Można wówczas postawić na klasyczne drewniane wykończenie, użyteczne aż do dorosłości.

Pełnowymiarowe drzwi szaf przesuwnych są zazwyczaj na tyle ciężkie, że dziecko samo nie będzie w stanie ich otworzyć. Na początku, kiedy tak naprawdę każdy otwierany element jest niejakim zagrożeniem dla dziecka, stanowi to zaletę! Wówczas warto postawić na szafę z jednym otwartym regałem, który będzie pełnił funkcję edukacyjną – wspierał wypracowywanie nawyku utrzymywania porządku. Z czasem, kiedy dziecko dorośnie i będzie w stanie samo się ubrać, a także spakować plecak do szkoły, zapewne już samo, bez problemu, poradzi sobie z otwarciem szafy z drzwiami przesuwnymi.

NASZA SIEDZIBA