> Blog > Trudna przestrzeń pod schodami – jak ją praktycznie wykorzystać?

Trudna przestrzeń pod schodami – jak ją praktycznie wykorzystać?

21.05.2018

Trudna przestrzeń pod schodami – jak ją praktycznie wykorzystać?

W domu o niewielkim metrażu i dużej liczbie mieszkańców każdy skrawek przestrzeni do przechowywania rzeczy jest na wagę złota. Na szczęście nowoczesne meblarstwo ma mnóstwo rozwiązań, które pozwalają na maksymalne wykorzystanie przestrzeni. Różne rodzaje schowków, szaf, mechanizmów do otwierania, koszy czy wieszaków i stojaków, umożliwiają zaaranżowanie schowków w różnych niestandardowych miejscach. Dzięki takim rozwiązaniom można zaaranżować przestrzeń pod schodami, wygodnie wyposażyć szafki narożne czy zaprojektować garderoby i schowki, sięgające od ziemi do samego sufitu.

Przestrzeń pod schodami — idealny schowek na sezonowe ubrania

Jeżeli mieszkamy w domu 2 piętrowym i mamy do zagospodarowania niewykorzystaną przestrzeń pod schodami, świetnym pomysłem jest zamówienie szafy wnękowej, która stanie się przydatnym schowkiem na ubrania sezonowe, takie jak grube kurtki zimowe, kombinezony dziecięce, zimowe kozaki, kaski rowerowe, sprzęt i stroje do pływania, sprzęt plażowy itp. Najlepszym wyborem w tym przypadku są szafy wnękowe na wymiar. Decydując się na takie rozwiązanie mamy gwarancję, że szafa będzie w pełni dostosowana do naszych potrzeb i oczekiwań. Firma stolarska, której zlecimy wykonanie takiej szafy, przyjedzie na miejsce, pobierze wszystkie niezbędne wymiary, przeprowadzi wywiad dotyczący tego, jakie rodzaje rozwiązań chcemy mieć wewnątrz szafy, a następnie przygotuje projekt wraz z wizualizacją. Dzięki temu jeszcze przed ostatecznym wykonaniem będziemy mogli zobaczyć, jak finalnie będzie wyglądała szafa i co ewentualnie można jeszcze zmienić w jej układzie wewnętrznym.

Szafy wnękowe na wymiar — funkcja dekoracyjna

Jeżeli planujemy zamówienie szafy wnękowej na wymiar, ważne jest, w jaki sposób będzie się ona zamykała. Przestrzeń pod schodami może być zagospodarowana dwojako. Możemy zdecydować się na szafy wnękowe na wymiar, które będą tylko i wyłącznie służyć jako otwarte półki. W takim przypadku spełnią funkcję głównie dekoracyjną. Jest to świetne rozwiązanie do zaaranżowania ciekawego korytarza czy holu. Taka szafa pod schodami idealnie sprawdzi się jako domowa biblioteczka i pomieści cały domowy zbiór literatury, może także być rodzinną galerią, na której postawimy różnego rodzaju zdjęcia oraz pamiątki rodzinne, dziecięce trofea, nagrody czy puchary, dyplomy szkolne oraz rodzinne zdjęcia.

Szafy przesuwne na wymiar

Jeżeli jednak potrzebujemy, aby szafa wnękowa służyła do przechowywania i chcemy, żeby była zamknięta, a jej otwieranie nie utrudniało komunikacji w korytarzu, warto wybrać szafy przesuwne na wymiar. Drzwi przesuwne nie będą zabierać dużo miejsca, pozwolą łatwo i szybko dostać się do zawartości szafy a dodatkowo, jeżeli zdecydujemy się, aby było na nich lustro, będą optycznie powiększać pomieszczenie. Sprawdzą się także , kiedy będziemy chcieli się dokładnie przejrzeć w dużym lustrze.

Szafy wnękowe na wymiar to bardzo praktyczna forma zagospodarowania przestrzeni, bez względu czy wybierzemy opcję szafy regałowej z otwartymi półkami, czy zdecydujemy się na szafę z drzwiami przesuwnymi, z pewnością doskonale spełni swoją funkcję i zapewni mnóstwo potrzebnego miejsca do przechowywania.

NASZA SIEDZIBA