> Blog > Kuchnie – trendy na 2018 rok

Kuchnie – trendy na 2018 rok

30.04.2018

Kuchnie – trendy na 2018 rok

Wydawać by się mogło, że wciąż na topie w przypadku kuchni jest minimalizm i biel. Dużo w tym prawdy, bo przecież w większości mieszkań, które aranżowane były w ostatnim czasie, właśnie takie kuchnie posiada. Pojawiają się jednak nowe tendencje, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Aby je poznać – czytaj dalej!

Biel połączona z drewnem

Zmiana trendów wcale nie oznacza rezygnacji z bieli. W najnowszych projektach kuchni na wymiar pojawia się ona najczęściej w połączeniu z naturalnym drewnem. Bardzo często kuchenne blaty wykonane są z drewnianych płyt, na których widoczne są wyraźne słoje. Drewno pojawia się także na skrzydłach szafek, często naprzemiennie z białymi frontami.

Styl industrialny

Choć styl ten towarzyszy nam już od jakiegoś czasu, to dopiero teraz nastały jego początki w kuchniach. Przejawia się on dominującą ciemną kolorystyką – grafit, czerń to bardzo często wybierane kolory. Styl industrialny to także drewniane i kamienne elementy wystroju wnętrza. W takich kuchnia stawia się na strzeliste meble, często o geometrycznych kształtach. W tego typu aranżacjach często dostrzec można detale w postaci surowej cegły. Mowa tu na przykład o jednej ścianie o takim właśnie wykończeniu.

Złoto – bardzo dużo złota

Złote kuchenne dodatki nie są dla nas zaskoczeniem. Najnowsze trendy wnętrzarskie inspirowane są poniekąd barokiem, który daje przyzwolenie na przepych. Przejawia się on między innymi w ilości złota, jaka pojawia się w kuchni. Teraz to nie tylko drobne detale, gałki od szafek czy elementy armatury, lecz czasem nawet całe meble kuchenne. Póki co ciężko jest znaleźć takie gotowe meble na polskim rynku, zatem pozostaje jedynie zamówienie mebli kuchennych na wymiar w takim kolorze. Czy znajdzie się ktoś odważny i postawi na majestatyczne złoto?

Inspiracja naturą

Odchodząc od połyskujących wykończeń, mebli z PLEXI, pojawia się duży zachwyt naturą. Coraz częściej stawia się na meble z litego drewna, blaty przypominające marmur lub inne kamienie. Popularne stają się także podłogi, niejednokrotnie przypominające kamienne płyty. Wraz z zachwytem naturą, zaczynają dominować naturalne barwy takie jak beż, brąz i zgaszona biel.

Kolor sezonu – butelkowa zieleń

Choć instytut Pantone kolorem roku 2018 ogłosił fiolet, to kolorem, który króluje w aranżacjach kuchennych śmiało można określić butelkową zieleń. To głęboka barwa, bardzo elegancka i szlachetna. Jej niewątpliwą zaletą jest to, że świetnie łączy się z innymi kolorami i idealnie współgra z przedstawionymi powyżej trendami. Na kolor ten można postawić w przypadku industrialnej aranżacji kuchni, ponieważ świetnie dopełni tego typu wnętrze. Ponadto stanowi bardzo eleganckie połączenie ze złotem i drewnianymi elementami wnętrza.

 

NASZA SIEDZIBA