> Blog > Kuchnia na poddaszu – podejmij wyzwanie i urządź ją z głową

Kuchnia na poddaszu – podejmij wyzwanie i urządź ją z głową

20.03.2018

Kuchnia na poddaszu – podejmij wyzwanie i urządź ją z głową

Poddasza to zdecydowanie najtrudniejsze miejsca, jeśli chodzi o aranżację domu. Szczególnie, jeśli zależy nam na maksymalnym wykorzystaniu przestrzeni i stworzeniu wielu miejsc, w których będziemy mogli przechowywać rzeczy. Sztuką jest zaplanowanie kuchni na poddaszu, która mimo licznych skosów i filarów, będzie funkcjonalna, a zarazem wygodna w użytkowaniu.

Indywidualne rozwiązanie i rozważnie przemyślany układ urządzeń AGD

Skosy, filary, niskie stropy – właśnie to wszystko musimy uwzględnić podczas urządzania kuchni na poddaszu. Niewątpliwie najwygodniejszym rozwiązaniem będzie wybór KUCHNI NA ZAMÓWIENIE. Zostanie ona stworzona pod określone wymiary, tak, aby maksymalnie wykorzystywała przestrzeń. KUCHNIE NA WYMIAR mogą zostać zaprojektowane w taki sposób, aby szafki sięgały po sam sufit. Takie rozwiązanie nie tylko pozwoli na wykorzystanie każdego centymetra wolnej przestrzeni, ale także wizualnie stanowić będzie jedną całość, a zatem stworzymy iluzję nieco większej przestrzeni.

Istotnym aspektem jest także zaplanowanie rozmieszczenia urządzeń AGD. Podejmując decyzję o tym, gdzie będzie stała kuchenka, warto pamiętać, że nie na każdej ścianie skośnej będzie możliwe zamontowanie okapu. Oczywiście na rynku dostępne są takie modele okapów, które przeznaczone są do wmontowania w szafki, natomiast jest to rozwiązanie kosztowne.

Pamiętaj, że zabudowanie urządzeń to szansa na wykorzystanie niemal każdego centymetra, który przeznaczyłeś na kuchnię.

Ściany kolankowe – nie muszą być utrapieniem

Ścianka kolankowa – to na niej oparta jest konstrukcja dachu. Tak naprawdę to od jej wysokości zależy trudność w zaprojektowaniu kuchni. Powinniśmy pamiętać, że funkcjonalna kuchnia to ta, z której bez problemu będziemy mogli korzystać w prostej pozycji. Mówi się, że jeśli ścianka kolankowa ma min. 120 cm, możliwe jest jej dowolne aranżowanie. W przypadku niższych, należy oczywiście rozsądnie wykorzystać tą przestrzeń, natomiast nie mamy zbyt wielu możliwości. Najlepiej postawić na niskie szafki lub schowki. W przypadku ściany kolankowej mającej ok. 90 cm można zdecydować się np. na stół, natomiast siedzenie przy nim będzie możliwe dopiero w odległości ok. 80 cm od ściany.

Zadbaj o lekkość

Pierwsza, bardzo ważna decyzja dotyczy kolorów, na które się zdecydujesz. Najlepiej, aby były to jasne barwy. W przypadku kuchni na wymiar, będziesz miał naprawdę wiele możliwości w tej kwestii – możesz postawić na delikatne pastele, albo na klasyczną biel. Również dodatki, które wybierzesz powinny być delikatne. Postaw na lekkie zasłony, subtelne lampy stojące i inne ozdoby, najlepiej o strzelistych kształtach, jasne, odbijające światło. Lustrzane wykończenia również będą dobrym rozwiązaniem.

  

NASZA SIEDZIBA