> Blog > Szkło lacobel – nowoczesny zamiennik dla płytek

Szkło lacobel – nowoczesny zamiennik dla płytek

16.02.2018

Szkło lacobel – nowoczesny zamiennik dla płytek

Szkło lacobel określa się również mianem paneli szklanych. Najczęściej można spotkać je w kuchniach, ale nie tylko, pojawia się ono również na szafach przesuwnych, a także na ścianach w łazienkach. Coraz większa popularność tego materiału związana jest z dużą możliwością pod kątem aranżacji. Można dopasować je kolorystycznie, ale także graficznie. Szkło lacobel daje szansę na wprowadzenie ulubionego motywu do kuchni.

Czym jest lacobel?

Lacobel to szkło z gatunku float. To metoda produkcji, która sprawia, że szkło jest zupełnie gładkie – nie posiada nierówności i zniekształceń. Materiał ten śmiało można przyrównać do szkła samochodowego, ponieważ wewnątrz wklejona jest folia, która zabezpiecza szkło przed rozkruszeniem, gdy zostanie rozbite.

Lacobel może być pokryty lakierem, ale nie musi. Przeźroczyste szkło stosuje się jako ochronę ścian i tapet. Jeśli decydujemy się na szkło pokryte lakierem, mamy tak naprawdę bardzo dużą gamę kolorów do wyboru. Oprócz tego, możemy zdecydować się także na szkło z nadrukiem. To szybki i łatwy sposób na wprowadzenie estetycznej grafiki pasującej do danego pomieszczania.

Podstawowe szkło lacobel nie jest odporne na skrajnie wysokie i niskie temperatury. Jeśli chcemy zamontować je w pobliżu źródła gorąca, powinniśmy postawić na szkło hartowane. Wytrzyma ono również bardzo wysoką temperaturę i nie pęknie, gdy np. dotkniemy je gorącym garczkiem.

Warto zaznaczyć, że można zdecydować się również na szkło typu MATELAC. To wersja szkła, której jedna strona jest zmatowiona.

Zalety szkła lacobel

  • To bardzo estetyczne rozwiązanie, pozwalające na niezwykle drobnostkowe dopasowanie do wnętrza.
  • Szkło lacobel jest stosunkowo łatwe i szybkie w montażu.
  • Łatwo utrzymać je w czystości, wystarczy letnia woda z odrobiną płynu do mycia naczyń.
  • Jest to bardzo wytrzymały materiał.
  • Szkło lacobel może służyć jako zabezpieczenie ścian i tapet.

Gdzie stosuje się szkło lacobel?

Najczęściej stosuje się je w kuchniach, jako wypełnienie pomiędzy górnymi a dolnymi szafkami. W tym przypadku szkło lacobel jest zamiennikiem dla płytek. Materiał ten wykorzystuje się również w szafach z drzwiami przesuwnymi, a także w przypadku przesuwnych drzwi do schowków i garderób.

Szło lacobel, zazwyczaj z nadrukowaną grafiką, można spotkać również w łazienkach. W tym pomieszczeniu najczęściej pełni ono funkcję ozdobną.

Do jakich wnętrz pasuje szkło lacobel?

Materiał ten najczęściej wykorzystywany jest w nowoczesnych pomieszczeniach. Świetnie współgra z meblami o wykończeniu w połysku. Jest bardzo często stosowane w przypadku kuchni na wymiar. Tak naprawdę należy je odpowiednio dopasować do charakteru wnętrza. Gdy oprawimy je w ciężkie ramy, może pasować również do klasycznego wnętrza. Zastosowanie odpowiednich nadruków graficznych również może ułatwić wkomponowanie szkła do pomieszczenia.

 

 

NASZA SIEDZIBA