> Blog > Szafy na wymiar w nietypowych miejscach? To możliwe!

Szafy na wymiar w nietypowych miejscach? To możliwe!

16.02.2018

Szafy na wymiar w nietypowych miejscach? To możliwe!

Zazwyczaj szafy z drzwiami przesuwnymi kojarzą nam się z garderobami i sypialniami. To tam najczęściej znajdują się przy jednej ze ścian. W przypadku szaf na wymiar, jedyne co nas ogranicza to…wyobraźnia. Tak naprawdę w pełni możemy dopasować je do każdego wnętrza. Można zamontować je zatem w pomieszczeniach ze skośnym sufitem, czy w takich miejscach, gdzie posiadamy niezagospodarowaną wnękę.

Narożna szafa na wymiar

Zastanawiasz się, czy zamontowanie szafy z drzwiami przesuwnymi w rogu pomieszczenia jest możliwe? Mamy dla ciebie dobrą wiadomość – tak, jest to możliwe. Co więcej, to świetny sposób na maksymalne zagospodarowanie przestrzeni, która zazwyczaj pozostaje bezużyteczna. Zważywszy na trudność w aranżacji, to właśnie kąty pozostawiamy najczęściej puste.

W przypadku zamówienia narożnej szafy na wymiar, warto postawić na sprawdzoną firmę. Bardzo duże znaczenie ma tutaj projekt szafy. Przemyślana konstrukcja może sprawić, że zyskamy naprawdę dużo miejsca. Profesjonalne firmy oferują szafy przesuwne narożne, pozbawione ściany działowej w miejscu łączenia się wnęk z obu ścian. Taki zabieg powoduje, że zyskujemy naprawdę dużą głębię, która pozwala na schowanie również dużych przedmiotów. Drugą, jakże istotną kwestią, jest odpowiednie rozplanowanie półek, wieszaków i szuflad. To właśnie w przypadku szafy narożnej należy szczególnie zadbać o dostęp do każdego zakamarka.

Szafa na wymiar na poddaszu

Poddasze to miejsce, które często służy nam jako przechowalnia zbędnych rzeczy. Jeśli jednak tworzymy tam sypialnię, często mamy problem z dobrem mebli, ponieważ poddasza cechują się niewymiarowym, skośnym sufitem. W tym przypadku jedynym rozsądnym rozwiązaniem są szafy wnękowe na wymiar, najlepiej z drzwiami przesuwnymi. Meble te są w pełni dopasowane do wymiarów naszego wnętrza, dzięki czemu, nie pozostawiamy żadnej wolnej przestrzeni. Dodatkowo, zastosowanie drzwi przesuwnych powoduje, że nie musimy gospodarować miejsca na otwierające się drzwiczki szafy.

Szafa na wymiar pod schodami

Bardzo często w domach pod schodami zostaje wolna przestrzeń. Niejednokrotnie próbujemy ją wykorzystać, jako miejsce do przechowywania niepotrzebnych przedmiotów. Próbujemy zasłonić je materiałową płachtą, co w efekcie nie wygląda zbytnio estetycznie. Tutaj również warto rozważyć zamontowanie szafy wnękowej z drzwiami przesuwnymi, albo samych drzwi przesuwnych, które osłonią chowane przedmioty. Stosując np. drzwi przesuwne wykończone lustrami, możemy optycznie powiększyć przestrzeń.

Szafy na wymiar w łazienkach

Na rynku możemy znaleźć bardzo dużo zestawów meblowych do łazienek. Nie są one jednak idealnie dopasowane do wnętrza.

Choć zamawianie mebli do łazienek nie jest zbytnio popularne, tak naprawdę taka usługa daje nam dużo możliwości, szczególnie na płaszczyźnie estetycznej. Przykładowo, projektując szafkę, na której będzie zlew, możemy zakryć wszystkie rury. Dodatkowo, możemy zastosować w niej taki system zamykania, który najbardziej będzie nam odpowiadał. W dużych łazienkach, można zaplanować przestronne szafy, które będą idealnym miejscem na przechowywanie ręczników, szlafroków czy proszków i płynów do prania. Tak, aby w łazience panował ład i porządek.

 

NASZA SIEDZIBA