> Blog > Jakie może być wykończenie szafy przesuwnej

Jakie może być wykończenie szafy przesuwnej

01.09.2017

Jakie może być wykończenie szafy przesuwnej

Szafy przesuwne realizowane na wymiar są bardzo funkcjonalne. Zajmują niewiele miejsca, a jednak są niezwykle pakowne. Stanowią rozwiązanie idealne do małych mieszkań. Dużą zaletą szaf przesuwnych na wymiar jest także możliwość indywidualnego dopasowania ich do stylu mieszkania. Oprócz dostosowania wymiarów, istnieje także bardzo duży wybór frontów. Przeczytaj i dowiedz się, na co możesz się zdecydować!

Wykończenia frontów szaf wnękowych:

Lustro

Lustro to najczęściej spotykane wykończenie szafy wnękowej. Zazwyczaj stosuje się je w połączeniu z aluminiowymi, srebrnymi ramami. Zastosowanie takiego rozwiązania bardzo wpływa na komfort użytkowania. Bez przechodzenia do innych pomieszczeń, w całości można się przejrzeć. Jest to dobry wybór do przedpokoju, ale nie tylko. Zastosowanie lustra w drzwiach szafy wnękowej warto przemyśleć w przypadku małych pomieszczeń. Będzie to sprytna sztuczka, która optycznie powiększy wnętrze.

Lustra na frontach szaf wnękowych stosuje się najczęściej w połączeniu z płytą mdf.

Płyta mdf

Mając na myśli płytę mdf, najczęściej przychodzi nam do głowy płyta mdf fornirowana. Wyglądem ma ona być zbliżona do drewna. Występuje w wielu kolorach, jednak dominuje w różnych odcieniach drewna. To właśnie z niej najczęściej wykonywane są dziecięce biurka.

Innym typem płyty mdf jest ta lakierowana. Tu istnieje znacznie większe pole do wyboru, ponieważ może być ona połyskująca lub matowa, a ponadto w kolorze, jaki tylko zapragniesz. Ta pierwsza idealnie spisuje się w nowoczesnych wnętrzach – bardzo łatwo można połączyć ją z plastikowymi dodatkami. Matowa płyta mdf jest uniwersalna, dobrana w odpowiednim kolorze, pasuje do każdego pomieszczenia.

Lacobel

Lacobel to nic innego jak szkło dekoracyjne. Jest ono lakierowane, przez co występuje w wielu kolorach. Ale nie tylko! Coraz częściej spotyka się szkło lacobel z grafikami. Stosuje się je najczęściej w kuchniach, w wolnej przestrzeni między górnymi a dolnymi szafkami. Zastępuje ono wówczas płytki kuchenne. Na szkło z grafiką można zdecydować się także w przypadku szaf wnękowych na wymiar. Ptaki odlatujące w kierunku sufitu, a może kolorowe kwiaty? Możesz zdecydować się na to, co najlepiej będzie pasować w Twoim pomieszczeniu. Lacobel to świetny wybór do pokoju dziecięcego – koniecznie postaw na szkło z bajkową grafiką.

Rattan i bambus

To rzadko wybierane materiały, jednak jakże wyjątkowe. Będą świetnym rozwiązaniem w domach tych, którzy lubią styl safari, czy naturalne akcenty we wnętrzach. Warto wspomnieć o ich strukturze. Rattan można porównać do plecionej wikliny. Bambus występuje najczęściej w formie wąskich listewek.

NASZA SIEDZIBA