> Blog > Nowoczesne meble kuchenne, czyli jakie?

Nowoczesne meble kuchenne, czyli jakie?

16.08.2017

Nowoczesne meble kuchenne, czyli jakie?

Bardzo często można spotkać się z określeniem nowoczesna kuchnia. Co to właściwie oznacza? Na myśl najczęściej przychodzą pomieszczenia w jasnych kolorach, gdzie dominuje plastik i inne połyskujące materiały. Czy nowoczesność oznacza właśnie te cechy? Tak, ale nie tylko!  Poznaj cechy nowoczesnych kuchni!

Kolorystyka

To prawda, że wnętrza określanie mianem nowoczesne, utrzymywane są najczęściej w chłodnej kolorystyce. Dominują zazwyczaj biel i szarość, a także srebrne dodatki. Takie nowoczesne meble kuchenne można spotkać zdecydowanie najczęściej. Oczywiście istnieją wyjątki kolorystyczne, jednak są one nieco trudniej dostępne. To, że zdecydujesz się na inną barwę kuchni, wcale nie musi oznaczać, że nie będzie ona nowoczesna. Możesz zamówić nowoczesną kuchnię na wymiar i zaplanować w niej inne cechy, które pozwolą Ci dopasować ją do nowoczesnego wnętrza.

Połysk

Meble w kuchniach nowoczesnych są najczęściej połyskujące. Odchodzi się tu od naturalnego drewna na rzecz tworzyw pokrytych gładką połyskującą emalią. Plusem jest tutaj łatwość czyszczenia, która pozwala na zdjęcie zabrudzeń jednym ruchem szmatki.

Zdobienia

Nowoczesność to w zasadzie brak zdobień. Dążąc do minimalizmu odchodzi się od ozdobnych kształtów wyciętych w meblach, czy tłoczeń. Często rezygnuje się także z przeszklonych szafek. A wszystko po to, aby meble stanowiły jedną, gładką całość i posiadały jak najmniej elementów, które odwracają uwagę.

Oświetlenie

W gotowych zestawach mebli kuchennych rzadko uwzględnia się dodatkowe oświetlenie. Wyjątek może stanowić nowoczesna kuchnia tworzona na wymiar. Można w niej rozplanować punkty świetlne, które znacznie ułatwią korzystanie lub będą po prostu ładnie wyglądać.

Uchwyty

W nowoczesnych kuchniach stosuje się zazwyczaj uchwyty w stonowanych kolorach. Często też, jeśli to możliwe, rezygnuje się z nich na rzecz takiej konstrukcji szafek, która pozwala na ich otwarcie bez korzystania z uchwytu. Jeśli jednak są stosowane, najczęściej występują w srebrnym matowym kolorze. Odchodzi się także od okrągłych gałek. Znacznie częściej spotyka się podłużne poziome uchwyty.

Układ

Nowoczesne kuchnie bardzo często otwarte są na salon. Jest to wygodne rozwiązanie, ponieważ podczas przyjęcia, mimo drobnych prac, wciąż można rozmawiać z gośćmi. W takim typie kuchni często planuje się mały barek, który niejako oddziela te dwa pomieszczenia. 

Dodatki

Najczęściej w kuchniach nowoczesnych stosuje się plastikowe dodatki. Mowa tu szczególnie o krzesłach i stołach. Wartym wspomnienia są tutaj plastikowe przezroczyste krzesła, które zawsze wyglądają niezwykle ciekawie i budzą podziw gości.

NASZA SIEDZIBA