> Blog > Jak wyposażyć szafę wnękową, aby stała się bardziej funkcjonalna

Jak wyposażyć szafę wnękową, aby stała się bardziej funkcjonalna

02.08.2017

Jak wyposażyć szafę wnękową, aby stała się bardziej funkcjonalna

Szafy wnękowe słyną ze swej pakowności. Ich funkcjonalność zależy jednak także od Ciebie. Duże znaczenie odgrywa tutaj odpowiednie rozplanowanie przestrzeni oraz wykorzystanie elementów usprawniających przechowywanie i pomagających zaoszczędzić miejsce. Przedstawimy Ci kilka wskazówek, jak uczynić szafę wnękową bardziej pojemną.

Pudła

Szczególnie, jeśli mowa o szafach wnękowych na wymiar, które sięgają aż do sufitu, do układania rzeczy warto wykorzystać pudła. Na samej górze, czyli tam, gdzie masz znacznie trudniejszy dostęp, możesz schować rzeczy, których używasz rzadziej. Pudła warto zastosować po to, aby okiełznać np. zimowe kurki. Czy zdarzyło Ci się, że mimo tego, iż równo je poukładałeś te rozkładały się i zsuwały z półek? Z pudłami na pewno tego unikniesz. Ozdobne kartony mogą także służyć do segregowania rzeczy. Gdy będą odpowiednio podpisane, znajdziesz wszystko bez trudu.

Worki próżniowe

To kolejny sposób do przechowywania chwilowo zbędnych rzeczy, a szczególnie ubrań. Po włożeniu odzieży, a następnie szczelnym zamknięciu, małym otworem można odessać powietrze, które zgromadziło się w środku. Dzięki takiemu działaniu ubrania znacznie zmniejszą swoją objętość, a w Twojej szafie wnękowej zmieści się dużo więcej!

Odpowiednie wieszaki

Jeśli na drążku do wieszania ubrań wciąż zostało Ci miejsce, a szuflady są już pełne, pomyśl o przeorganizowaniu Twojej szafy. Może w jednej z wysuwanych półek znajdują się apaszki lub paski? Czy wiesz, że istnieją specjalnie wieszaki przeznaczone do wieszania dodatków? Możesz rozważyć także zakup specjalnych półek do powieszenia w szafie – to również świetnie miejsce dla apaszek, ale nie tylko. Możesz włożyć do nich torebki, a także buty i inne rzeczy mniejszych rozmiarów.

Organizery

Jeśli w swojej szafie wnękowej posiadasz szuflady, nie zapomnij o ich wyposażeniu. Warto zaopatrzyć się w organizery, które pozwalają na segregowanie rzeczy. Mogą to być pojemniki z wieloma otworami o różnej wielkości, lub same separatory, które pozwolą oddzielić od siebie różnorodną zawartość szuflady.

Miejsce na buty

Szczególnie w przypadku organizowania szafy przeznaczonej na odzież damską, warto pomyśleć o zaplanowaniu miejsca na buty. Mogą to być specjalne stojaki, ale również wieszane półeczki. Dedykowane miejsce na buty pozwoli Ci zadbać o ich stan. Unikniesz w ten sposób odkształceń i zarysowań.

Oświetlenie

Jeśli Twoja szafa wnękowa jest bardzo głęboka, pomyśl o zamontowaniu w niej lampek, które uruchamiają się za pomocą czujnika ruchu. Takie rozwiązanie będzie szczególnie pomocne, jeśli wnętrze Twojej szafy nie jest odpowiednio doświetlone. Pomyśl o założeniu oświetlenie szczególnie na tych pólkach, które są trudno dostępne.

NASZA SIEDZIBA